Tanımlanan 10 Ortak Vinç Ve Kaldırma Terimi

Tanımlanan 10 Ortak Vinç Ve Kaldırma Terimi. Gezer vinçler ve vinçler söz konusu olduğunda, pek çok endüstri terminolojisi vardır. İşte on yaygın vinç ve kaldırma aracı terimi ve tanımları, böylece bunu kanıtlayacak kelime dağarcığına sahip bir endüstri uzmanı olabilirsiniz.

Eksenel Yük

Eksenel yük, bir pergel vinçte destekleyici yapı üzerindeki toplam dikey kuvveti ifade eder . Bu rakamı hesaplamak için, tasarım faktörünü yükün ağırlığıyla çarparsınız ve ardından vincin toplam ağırlığını eklersiniz.

EKSENEL YÜK = (VİNCİN TOPLAM AĞIRLIĞI) + (TASARIM FAKTÖRÜ * YÜK AĞIRLIĞI)

Kutu bölümü

Kutu bölümü, kirişlerin, kamyonların veya diğer elemanların buluştuğu dikdörtgen kesittir. İki adet haddelenmiş çelik yan plakadan, bir üst plakadan ve bir alt plakadan yapılmıştır.

El freni

Sürükleme freni, geciktirme kuvveti sağlamak için harici kuvvet gerektirmeyen bir kilitleme sistemidir.

Patlamaya dayanıklı vinç

Özel olarak inşa edilmiş elektrikli bileşenlerle patlamaya dayanıklı bir vinç oluşturulur. Bu bileşenler, bileşenlerin içinde meydana gelebilecek patlamaları içererek çevredeki atmosferdeki tehlikeli maddelerin tutuşmasını engeller.

Kaldırma / Kaldırma yüksekliği

Kaldırma yüksekliği, kancanın, mıknatısın veya kovanın güvenli bir şekilde hareket ettirebileceği zeminden maksimum dikey mesafedir.

Bom Altındaki Yükseklik (HUB)

HUB, bir pergel vincin zeminden bomunun alt tarafına olan mesafesini ölçer. Minimum HUB’ı hesaplamak için, yükün yüksekliğini, yükün kaldırılacağı maksimum mesafeye artı kaldırma, araba ve ataşmanlar için gereken tavan boşluğuna ekleyin.

BOM ALTINDAKİ YÜKSEKLİK = YÜK YÜKSEKLİĞİ + MAKSİMUM YÜK MESAFESİ KALDIRILACAKTIR + GEREKLİ TAVAN BOŞLUĞU

İki engelleme

İki engelleme, kancadan asılı olan yük bloğu veya yükün vinç veya kaldırma yapısına doğru sıkışmasıdır. Bu, kaldırma tamburunun veya zincir cep çarkının daha fazla sarılmasını önler.

Web plakası

Bir kirişin üst ve alt flanşlarını veya kapak plakalarını birbirine bağlayan dikey plaka ağ plakasıdır.

Tekerlek yükü

Tekerlek yükü, maksimum yüklemeyi sağlamak için köprü üzerinde konumlandırılan araba ve kaldırılmış yük (nominal kapasite) ile herhangi bir tekerlek üzerinde herhangi bir çarpma veya dikey atalet kuvveti olmayan miktardır.

Arabası

Tramvay, vinci, köprü kirişi, pergel bom, portal veya tek raylı kiriş boyunca körfez boyunca taşır. Arabalı vinç, hem vinç hem de araba çerçevesinden oluşan birimdir.

Yaklaşan bir işiniz varsa ve bir vinç veya forkliftin en iyi şekilde çalışıp çalışmayacağına karar veremiyorsanız, projeniz için en iyi aracı seçebilmeniz için vinçler ve forkliftler arasında kolay bir karşılaştırma oluşturduk.

Detaylar

Gezer Köprülü Vinç Kullanan 10 Sektör

Gezer Köprülü Vinç Kullanan 10 Sektör. Birçok şantiyede tavan vinçleri gereklidir. Ağır yükleri kaldırmanız ve taşımanız gerektiğinde, tavan vinçleri zemin alanını, güvenliği ve verimliliği artırır.

Köprü vinçleri, portal vinçler ve diğer tavan vinçleri, birçok endüstri ve bir bütün olarak ekonomi için kritik öneme sahiptir. İşte işlerini güvenli ve verimli bir şekilde gerçekleştirmek için tavan vinçlerini kullanan 10 endüstri.

Depolama

Büyük bir depoyu yönetmek genellikle büyük ve ağır kasaları depoda hızlı ve güvenli bir şekilde taşımanızı ve depolamanızı gerektirir. Kargoya zarar vermek veya bir öğeyi bulmaya çalışırken zaman kaybetmek bir seçenek değildir.

Bir havai vinçlerin uygun ağ depo çalışanları kendi konteyner ve kasalar taşındı ve sorunsuz saklanabilir böylece onların envanter düzenli ve erişilebilir kalmasına yardımcı olur.

Otomotiv

Oto montaj hatları, bitimine kadar olan yolculuğunda ürünlerini istasyondan istasyona taşımaya güveniyor. Köprü vinçleri bu hareket için idealdir.

Otomobil tamiri ayrıca motorları çekme ve araba gövdelerini kaldırma gibi işler için daha küçük portal vinçler gerektirebilir.

Bu fabrikalar çoğunlukla otomatikleştirildiği için, bu karmaşık makine sistemleri, vinçlerin çalıştırılmasına ve bakımına yardımcı olacak bir programcı gerektirir.

Ağır Ekipman Tamiri

Endüstriyel HVAC’ler, fabrika ekipmanı veya diğer büyük makineler gibi ekipmanlar için büyük onarımlar büyük aletlere ihtiyaç duyar.

Onarım atölyeleri, ürünleri boşaltmak, mağaza içinde hareket ettirmek ve yeniden yüklemek için hem köprü hem de portal vinç kullanır. Gezer vinçler, malların her bir onarım istasyonuna kaldırılmasını çok daha kolay hale getirir.

Metal İmalatı

İster erimiş cevher potalarını hareket ettirin, isterse bitmiş sac yükleme rulolarını hareket ettirin, metal işçilerinin hem ağırlığı hem de elemanları işlemek için tavan vinçlerine ihtiyacı vardır – metal işçileri genellikle tehlikeli sıcaklıklarda metallerle çalışır.

Gezer vinçler zor işi yapabilir ve işçileri tehlikeli maddelerden güvenli bir mesafede tutmaya yardımcı olabilir. C-kancalar gibi özel ataşmanlar da tel ve folyo bobinlerini hareket ettirmeye yardımcı olur.

Beton İmalatı

Beton endüstrisindeki hiçbir şey küçük veya hafif değildir. Torbalı premiks veya bitmiş prekast ile çalışın, işçilerin sahadaki portal vinçlere ve fabrikada köprü vinçlerine ihtiyacı vardır. Ve mimari açıklıkları boşaltmak, bir tavan vincinin gücünü ve kontrolünü gerektirir.

Santraller

Santraller, çalışır durumda kalması gereken çalışma ekipmanlarıyla doludur – kesinti, elektrik kesintisi anlamına gelir. Aktif bir tesis içindeki bir türbin veya jeneratör servise ihtiyaç duyduğunda, dikkatlice çıkarılmalı ve değiştirilmelidir. Bu hizmet için hassas bir köprü vinç sistemi gereklidir.

Gemi yapımı

Gemi gövdeleri masif ve düzensiz şekilli. Ağır aletleri ve parçaları eğimli bir gövdenin içinde hareket ettirmek, bir tavan vinci olmadan imkansız olabilir. Bir geniş yayılan ağır portal vinç gemisi tekneleri inşa etmek için bir zorunluluktur.

Plastik Enjeksiyon Kalıplama

Metal işi gibi, plastik imalat da ağır ağırlıklar ve yüksek sıcaklıklar içerir. Güvenlik ve hassasiyet, gezer köprü vinçlerinden oluşan güçlü ve çevik bir sistem gerektirir. Eritilmiş malzemeler, hammaddeler ve bitmiş ürün özenle ve el becerisiyle kullanılmalıdır – bu da tavan vinçlerine olan ihtiyacın ortaya çıktığı yerdir.

Havacılık

Gemi yapımı gibi, bir askıyı yönetmek de büyük, ağır ve pahalı ekipmanların taşınmasını içerir. Motorlar, kanatçıklar, iç kısımlar ve diğer kritik parçalar güvenli bir şekilde taşınmalı ve doğru bir şekilde yerleştirilmelidir. Bir tavan vinci, havacılık montajının ve onarımının tüm yönlerinin dikkatlice yapılmasını sağlayabilir.

Ulaşım

En görünür tavan vinçleri, limanlarda gemileri yükleyen ve boşaltan devasa birimlerdir. Liman, uluslararası ticaretin giriş kapısıdır ve bu yoğun siteler sürekli olarak gelen ve giden büyük ürünlere sahiptir.

Detaylar

Vinçler ve Forkliftler

Vinçler ve Forkliftler. Kendinizi bir tavan vinci veya bir forkliftten yararlanabilecek bir projeyle karşı karşıya bulabilirsiniz. İşin 100 pound’dan daha ağır yükleri kaldırmayı ve taşımayı gerektireceğini biliyorsunuz ve çalışanlarınızın bu tür işleri kendi başlarına yapmasını istemeniz mümkün değil.

Hem vinçler hem de forkliftler kendi avantajlarını sunar, ancak hangisi işi en güvenli, en hızlı ve en verimli şekilde yapmanıza yardımcı olur?

Bir forklift ile bir tavan vincinin temel artıları ve eksileri hakkında daha fazla bilgi edinin, böylece size paranız için en fazla gücü veren seçeneği seçebilirsiniz.

Vinçler

PROFESYONEL: DAHA YÜKSEK ALANLARA ULAŞIN

Forkliftler, ürünü yalnızca direk yükselteceği kadar istifleyebilir, bu da ürünlerin bir depo zemininde veya bahçede geniş bir alanda depolanması gerekebileceği anlamına gelir. Gezer vinçler daha fazla kanca yüksekliğine izin verir ve bu nedenle işiniz için daha verimli bir alan kullanımı sunar.

PRO: DAHA UZUN ÖMÜR

Gezer vinçler, gaz motorları veya pillere göre daha verimli ve daha uzun raf ömrüne sahip elektrik motorları kullanır. Forkliftlerin beş ila on yıl gibi kısa bir ömür beklentisine sahip olduğu durumlarda, vinçler 30 yıldan fazla dayanabilir ve bu da size sık bakım, onarım ve yakıt maliyetlerinden tasarruf sağlar.

PROFESYONEL: PARANIZ İÇİN DAHA FAZLASI

Tek operatörlü bir vinç sistemi, birden fazla forklifti, sertifikalı forklift operatörünü ve bakım teknisyenlerini değiştirebilir – bu da bir tavan vincini daha uygun maliyetli ve verimli hale getirir.

CON: PAHALI SATIN ALMA

Gezer vinçlerin forkliftlere göre daha pahalı bir ilk edinim maliyeti vardır.

CON: DAHA FAZLA ALAN GEREKİYOR

Tavan vinçleri, forkliftlerin daha kolay manevra yapabildiği küçük, kompakt depo alanlarına her zaman kurulamaz.

Forklift

PRO: KOMPAKT VE MANEVRA KABİLİYETİ

Yükleri kaldırmak ve indirmek için kasnaklar, halat ve doğaçlama manevra sistemleri kullanan depo, inşaat ve fabrika işçilerinin geçmişinden günümüzün forklift modelleri şantiyede güvenliği ve verimliliği artırır.

Forkliftler, dar ve dar alanlarda çalışabilen kompakt makinelerdir. Yüksek manevra kabiliyetine sahiptirler, yükleri kaldırırken ve taşırken esneklik ve kolaylık sunarlar.

PRO: ÇEŞİTLİ BOYUTLAR

Forkliftler, küçük kapasiteden 1.100 lbs’yi kaldırabilen büyük yük kapasitesine kadar değişir. Sahip olduğunuz alan miktarı ne olursa olsun, muhtemelen uygun bir forklift bulabilirsiniz.

CON: ENGELSİZ, GENİŞ YOLLAR GEREKTİRİR

Forkliftler, tekerlekler üzerindeyken dönebilmek için açık yolları takip etmeli ve geniş koridorlara ihtiyaç duymalıdır. Vinçler daha fazla hareket kabiliyetine sahiptir ve yalnızca yükleri belirli bir mesafeden kaldırmak ve indirmek için bir yürüme yoluna ihtiyaç duyar.

CON: BAZI DURUMLARDA İKİ İŞÇİYE İHTİYAÇ DUYULUR

Daha büyük bir yükle, genellikle bir kişi forklifti sürmek zorunda kalırken, başka bir kişi yükü dengeler. Bir vinç ile bir kişi daha büyük bir yükü güvenle kaldırabilir ve taşıyabilir.

CON: SIK YAPILAN ONARIM

Bakım açısından, forkliftler, biraz sık bakım ve onarım gerektiren (yaklaşık birkaç yılda bir) lastikler ve hidrolikler kullanırlar. Akülü forklift kullanıyorsanız, bu aküler ve şarj istasyonları pahalı olabilir.

Projenizin yük boyutuna, konumuna ve parametrelerine bağlı olarak, bu araçların her biri kendi avantajlarını sunar. Bununla birlikte, çoğu durumda, bir tavan vinci, ağırlık taşıma kapasitesi, kanca yüksekliği, verimlilik ve uzun vadeli maliyet açısından bir forklifti aşar.

Detaylar

Mobil Vinç Muayeneleri

Mobil Vinç Muayeneleri. Yarım milyon dolara mal olan bir arabanız olsaydı, ne sıklıkla uygun bakımın yapıldığından emin olur ve aracın performansını değerlendirmeye devam ederdiniz? Multimilyon dolarlık mülk ne durumda? Mülkün bakımını sık sık yapacak ve binaları aşırı aşınmaya karşı sürekli olarak inceleyecek misiniz? Yoksa her şeyi ara sıra bir kez “bir kez” verip günlük faaliyetlerinize devam mı edeceksiniz? Yukarıda belirtilen her iki öğeye de özel dikkat göstereceğinizi ve gerekli tüm incelemeleri ve bakımı takip edeceğinizi söylemekten oldukça eminim. Ne yazık ki, iş sahasındaki en değerli ekipman olan uygun bakım ve denetim prosedürleri her zaman izlenmemektedir. Bu ne ekipman parçası …… Mobil vinç!

Baktığınızda, mobil vinçler şantiyedeki en önemli makine parçalarından biridir. Kullanım alanları, yapısal çelikten çalışma, malzeme kademelendirme, beton eğme ve çok daha fazlasını içerir. Daha önce de belirtildiği gibi, maliyet bazen birkaç milyon dolar olan işteki en pahalılardan biridir. Colorado Crane Operatör Okulu, en pahalı ekipmanınız için en kapsamlı denetim programlarını sunarak yatırımınızı korumak istiyor. Her gün meşgul etmek isteyeceğiniz bu ekipmanın aynısı, çünkü sahada sık sık söylediğimiz gibi .. “Vinç sallanmıyorsa, para kazandırmaz!”

Üretim seviyelerinizin düşmesini önlemenize yardımcı olmak için, yaptığımız her mobil vinç muayenesi, söz konusu vincin zamanında anlık görüntüsünün ayrıntılı bir raporudur. Nitelikli müfettişlerimiz, her vinç türü için tüm güvenlik düzenlemelerine ve üretici şartnamelerine göre denetimleri gerçekleştirir. Her denetim raporu, vinç bileşenlerine, vinç yapılandırmasına, vinç geçmişine (önceki aylık, yıllık, servis ve onarımlar) baktığımızda ve operatörün işini doğru bir şekilde yapması için tüm uygun belgelerin vinçte olduğunu doğruladığımız için detaylandırılır (yük çizelgeleri, kullanım kılavuzu, vb.). Daha sonra tavsiyelerde bulunan ve karşılaşabileceğimiz eksiklikleri listeleyen ayrıntılı bir rapor yayınlıyoruz.

Yukarıda, Colorado’nun bir numaralı vinç muayene şirketi olmaya nasıl devam ettiğimize dair birkaç önemli nokta var. Sizi, şirketiniz için gelir sağlayan en değerli ekipman parçasını nasıl tutabileceğimizi öğrenmek için istediğiniz zaman bizimle iletişime geçin. Bir hatırlatma olarak, OSHA 1926 Subpart CC-Vinçler ve İnşaatlardaki Vinçlerin kısa bir özetini ekledik vinç muayene gereksinimleri (1926.1412)
Teftişlerin vardiya ve aylık muayeneler ( vinç 3 ay boşta kalmadıysa, yetkili bir kişinin muayeneyi yapması gerekir). Ayrıca, kayıtların aylık (3 ay) ve yıllık (bir yıl) için saklanması gerekir.

Değiştirilmiş Ekipman – (1926.1412 (a)) – Ekipmanın güvenli çalışmasını etkileyen modifikasyonlar veya eklemeler (bir güvenlik cihazı veya işletim yardımını içeren modifikasyonlar veya eklemeler, bir kontrol sisteminin kritik parçası, enerji santrali, frenleme gibi) sistemi, yükü destekleyen yapısal bileşenler, yük kancası veya kullanımdaki çalıştırma mekanizması) veya kapasite, ilk kullanımdan önce bu tür değişiklikler / eklemeler tamamlandıktan sonra kalifiye bir kişi tarafından incelenmelidir.

Onarılmış / ayarlanmış ekipman (1926.1412 (b) (1)) – Güvenli çalıştırmayla ilgili bir onarımı veya ayarı olan ekipman (örneğin: Bir güvenlik cihazında veya operatör yardımında veya bir güvenlik cihazının kritik bir parçasında onarım veya ayarlama) kontrol sistemi, enerji santrali, fren sistemi, yükü destekleyen yapısal bileşenler, yük kancası veya kullanımda olan çalıştırma mekanizması), ilk kullanımdan önce böyle bir onarım veya ayar tamamlandıktan sonra kalifiye bir kişi tarafından incelenmelidir.

Montaj Sonrası (1926.1412 (c)) – Montajın tamamlanmasının ardından, ekipman, üretici ekipman kriterlerine göre yapılandırıldığından emin olmak için kalifiye bir kişi tarafından incelenmelidir.

Her Vardiya (1926.1412 (d)) – Yetkili bir kişi, ekipmanın kullanılacağı her vardiyadan önce, bu vardiyadan önce veya o vardiya sırasında tamamlanması gereken görsel bir muayeneye başlamalıdır. Muayene, belirgin eksiklikler için gözlemden oluşmalıdır. Görsel inceleme veya deneme işleminin sonuçları, ekipman bileşenlerinin sökülmesini veya patlamayı gerektiren daha fazla araştırmanın gerekli olduğunu göstermedikçe, bu incelemenin bir parçası olarak ekipman bileşenlerinin sökülmesi ve bomun düşürülmesi gerekli değildir. Muayene yapılırken yapılan tespitler, operasyon sırasında yapılan gözlemler ışığında yeniden değerlendirilmelidir.

Aylık (1926.1412 (d) (3)) – Ekipman hizmette olduğu her ay, bu bölümün (her vardiya) paragraf (d) ‘ye göre kontrol edilmelidir.

Yıllık (1926.1412 (f)) – En az 12 ayda bir ekipman, bu bölümün (her vardiya) (her vardiya) paragrafına uygun olarak kalifiye bir kişi tarafından incelenmelidir.

Mobil Vinç Muayeneleri

Detaylar

Vinç Kiralama

Kiralık bir vinç mi arıyorsunuz ? Kaya Vinç güvenilir bir kaynak keşfedeceksiniz. Ortaklarınız olarak ekibimizle, köşenizde uzmanlık ve deneyime sahip olacaksınız. Sonuç, projenizin zamanında ve bütçe dahilinde başarıyla tamamlanması olacaktır. Geçmiş performansımız bunu açıkça ortaya koyuyor. Müşteriler bir proje için bizi seçtiklerinde, boyutu ve kapsamı ne olursa olsun, profesyonelliğimizden ve yeterliliğimizden sürekli olarak memnun kalırlar. Yapılması gerekenler, güvenli ve verimli bir şekilde yapılır. Kaya Vinç, başından sonuna kadar güvenebileceğiniz bir sağlayıcıdır.

Bütün bunlar sizin için ne anlama geliyor, müşteri? Her şeyden önce, gönül rahatlığı demektir. Bizden bir vinç kiraladığınızda, bir yığın ağır makineden fazlasını elde edersiniz. Baştan aşağı her şeyin halledileceğine dair güvence alırsınız. Karışıklık, resmin bir parçası değil.

İlk temas noktanız olan ön büro ile başlayalım. Kiralamak üzere bir vinci güvenceye almak için uzandığınız anda, gerçek bir kişi tarafından karşılanırsınız – önceden kaydedilmiş bir mesaj yoktur, bu da “içeride değiliz – ve ne zaman olacağımızı bilmiyoruz … İletişim bilgilerinizi bırakın, mümkün olduğunda size geri döneceğiz. ” Hayır. Bu biz değiliz. ‘Her zaman burada’ politikamız sayesinde, talep üzerine, hızlı ve sorumlu bir şekilde yardım alırsınız.

Tam olarak ne aradığınızı bildiğimizde, vinç kiralama ihtiyaçlarınız hızlı ve özenli bir şekilde ele alınır. İlk adımımız, iş için doğru vinci (veya çoklu vinç asansörü olması durumunda vinçleri) belirlemektir. Bu amaç için, şans eseri fazlasıyla bol seçenek sağladık. Envanterimizde, kaldırma gücü 40 tondan 265 ton kapasiteye kadar değişen tam bir vinç yelpazesi bulunmaktadır. Olağanüstü tedarikimiz sayesinde, ihtiyacınız olan makineye her zaman ihtiyaç duyduğunuzda sahip olacağız. Her zaman. Elbette bu kullanılabilirlik size daha da fazla huzur verecektir.

Pekala, bu ağır makinelerle ilgileniyor. Peki ya personelimiz? Mobil vinçlerle iyi stoklanmış olmak bir şeydir . Güvenli ve güvenilir bir şekilde çalıştırıldıklarından emin olmak oldukça farklıdır. The Crane Guys ile sorunsuz çalışma garanti edilir. Vinç operatörlerimiz kapsamlı bir şekilde eğitilmiştir ve eğitimleri kendi titiz çalışma programımızla sağlanmaktadır. Bu kurs sırasında öğrenciler vinç operasyonunun her yönünü öğrenirler. Bu, yalnızca kontrollerin idare edilmesi değil, aynı zamanda çalışma alanındaki ve çevresindeki tüm insanları ve mülkleri korumak için tasarlanmış belirlenmiş güvenlik protokollerinin uygulanması anlamına gelir.

Donanım personeli eşit derecede iyi eğitilmiştir. Olmalılar. Riggers, eldeki proje için gerekli olan eksiksiz bir asansör sistemi oluşturmak için önemli ekipman parçalarını birbirine bağlayan insanlar olan büyük bağlayıcılardır. Becerilerini kullanarak, serpme çubukları ve zincirler gibi bileşenleri sabitler ve emniyete alırlar, bu arada güvenliğin her adımda önceliklendirilmesini sağlarlar.

Erişimi zor bir durumla karşı karşıya kalırsanız, olağanüstü bomlu kamyon kiralama programımızla daha da cesaretlendirileceksiniz . Vinçlerimizde olduğu gibi, talep üzerine hizmet vermeyi bekleyen çok çeşitli bomlu kamyonlarımız var.

Detaylar

En İyi 5 Vinç Çalıştırma Güvenliği İpuçları

En İyi 5 Vinç Çalıştırma Güvenliği İpuçları. Endüstriyel ve inşaat çalışma alanlarındaki ağır kaldırmanın çoğunu vinçler yapar – kelimenin tam anlamıyla. Herhangi bir üretim tesisinde, şantiyede veya lojistik merkezinde bulunan en temel ekipmandır. Çok sayıda sektör, önemli görevleri yerine getirmek ve işletmeleri üretken tutmak için onlara güveniyor. Bu nedenle, vinçler birçok işçi için hayatın bir gerçeği haline geldi.

Yine de, işyerinde sürekli var olsalar ve onları hafife alsak da, bu onların oluşturduğu tehlikeleri görmezden gelebileceğimiz anlamına gelmez. Güvenlik odaklı çalıştırıldığında, vinçler önemli ekipman parçalarıdır. Dikkatsizce kullanıldıklarında, insanlar ve mallar için ciddi bir tehlike oluşturabilirler. İşyerindeki kazaların çoğu önlenebilirdi. Bunu akılda tutarak, iş yerinizde felaketle sonuçlanan olaylardan kaçınmanıza yardımcı olacak en önemli beş vinç güvenlik ipucunu burada bulabilirsiniz.

1. Vinç ekipmanının yalnızca ekipman üzerinde uygun sertifikalara ve saat eğitimine sahip kalifiye işçiler tarafından çalıştırıldığından emin olun.

Karmaşık, ağır makineler, güvenli bir şekilde çalışmak için özel bilgi gerektirir. Bu nedenle, vinç kaldırma güvenliğinin önemli bir unsuru, onu kullanan çalışanların doğru uzmanlığa sahip olduğunu onaylamaktır. Operatörler sadece ekipmanın içini ve dışını bilmekle kalmaz, aynı zamanda tüm uygun güvenlik prosedürleri konusunda bilgili olmaları gerekir. Bunlar, uygun el işaretlerini bilmeyi içerir.

2. Kaldırma ekipmanını çalıştırmadan önce hem ekipmanı hem de yükü inceleyin.

Operatörler, kaldırmadan önce ekipmanlarına yakından bakmalıdır. Örneğin, herhangi bir çatlak veya başka aşınma belirtisi olup olmadığını görmek için kabloları ve bomları görsel olarak kontrol edin. Ekipman hasarlı veya aşınmış görünüyorsa, hizmet dışı bırakılmalı ve onarılmalıdır. Ek olarak, uygun şekilde sabitlendiklerini garanti etmek için yükler incelenmelidir. Yükün ekipmanın sınırlarını aşmadığının doğrulanması da vinç çalıştırma güvenliği açısından çok önemlidir.

3. Yer çalışanlarının vinç çalışma alanından uzak olduğundan ve ekipman çalıştırılırken hiçbir yerde yükün altında olmadığından emin olun.

Güvenli bir çalışma sahası herkesin sorumluluğundadır. Yerdeki çalışanlara, her zaman vinçlerin etrafında güvenli bir çevre oluşturmaları gerektiği hatırlatılmalıdır. Bu, günlük güvenlik brifinglerinde güçlendirilmesi gereken bir önlemdir. Kaldırma operasyonlarını çok önceden planlamak aynı zamanda alanın belirlenen zamanda insanlardan uzak olacağı anlamına da gelir.

4. Görevin / projenin aceleye getirilmesini önlemek için vincin kullanımı için yeterli zamanın ayrıldığından emin olun.

Kazaların yaygın bir nedeni dikkatsizliktir. Bu genellikle işlerini bitirmeye ve işlerini aceleye getirmeye çalışan işçilerden kaynaklanıyor. Operatörlerin ekipmanı kapsamlı bir şekilde incelemek ve uygun güvenlik prosedürlerini takip etmek için yeterli zamana sahip olması için operasyonları planlamak çok önemlidir.

5. Vinci çalıştırmadan önce güvenlik kontrol listelerini veya kartlarını gözden geçirin.

Vinçler çok karmaşık olabileceğinden, bazı prosedürlerin unutulması kolaydır. Bu nedenle, tüm çalışanlara güvenlik protokollerini detaylandıran kartlar veya kontrol listeleri sağlamak gereklidir. Bu sadece vinç operatörleri için değil, aynı zamanda şantiyedeki diğer tüm çalışanlar için de zorunludur. Çalışanlar, her vardiyaya başlamadan önce güvenlik kartlarını gözden geçirmeye teşvik edilmelidir. Bu kontrol listeleri, şantiye çevresinde göze çarpan yerlere asılmalı ve oradaki herkese sağlanmalıdır.

Vinçler, çoğu endüstriyel veya inşaat bağlamında sabit bir varlıktır. Bu, doğru güvenlik önlemlerinin olduğu kadar her yerde olması gerektiği anlamına gelir. Güvenli çalışmaya odaklanılmadan, her tür ağır ekipman bir avantajdan çok bir sorumluluk haline gelebilir. Vinçlerinizi mümkün olduğunca güvenli ve verimli bir şekilde çalıştırmak için yukarıdaki ipuçlarını izleyin.

Detaylar

Yaklaşan Proje? İşte Doğru Vinç Nasıl Seçilir

Yaklaşan Proje? İşte Doğru Vinç Nasıl Seçilir. İşi doğru yapmanın çoğu, doğru aletlere sahip olmaya bağlıdır. Bu, alet ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, tamamlamanız gereken her iş için doğru ağır ekipman parçasını seçmek de dahil olmak üzere doğrudur. Örneğin, projeniz için doğru vinci seçmek, yalnızca işi sizin için ne kadar etkili ve verimli bir şekilde yapabileceği için değil, aynı zamanda işiniz için yanlış vinci seçmeniz iş sahanızda tehlikeli bir durum yaratabileceği için de önemlidir.

İhtiyaçlarınızı karşılayan bir vinç seçmek, projeniz hakkında düşünmek ve kendinize birkaç önemli soru sormak anlamına gelir. İşte projeniz için bir vinç seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken en önemli sorulardan bazıları.

Yapılacak iş ne kadar yüksek? Bir vinç seçmeden önce bilmeniz gereken en temel detaylardan biri, vincin ne kadar yükseğe ulaşması gerektiğidir. Vincin bomunun uzunluğuna ek olarak, yükseklikte rüzgar koşullarının vinci nasıl etkileyeceğinin farkında olmanız gerekir. Ne kadar yüksek olursanız, rüzgarın etkisi o kadar güçlü olacaktır. Yükseklik ayrıca vincinizin ihtiyaç duyacağı karşı ağırlık miktarını da belirler.

Ne kadar ağırlık kaldırılması gerekiyor? Kaldırmanız gereken yükün ağırlığı, bir vinç seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer önemli faktördür. Yükün ağırlığı, yalnızca ihtiyacınız olan vincin kaldırma kapasitesini değil, aynı zamanda ağırlık faktörleri ile birlikte kullanılacak vincin boyutuna göre yüksekliği belirler.

Çalışma ne tür bir arazi üzerinde yapılıyor? Şantiyedeki arazinin durumuna bağlı olarak, vinciniz için bazı özel hususlar yapmanız gerekebilir. Örneğin, vincinizin altındaki zeminin vincin destek ayakları için yeterince sabit olacağından emin olmak istersiniz. Şantiyedeki zemin kamyona monteli vinçler için çok yumuşak veya pürüzlü ise, daha geniş tabanlı bir vinç veya tekerlekler yerine tırtıklı bir paletli vinci düşünmeniz gerekebilir.

Siteye ne tür bir erişiminiz olacak? Mükemmel bir dünyada, vinci ihtiyaç duyduğunuz yerin yanına bırakabilir ve işi sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Ancak gerçek dünyada, nadiren bu kadar basittir. Erişimin kısıtlı olduğu bir iş sahanız varsa (yani, hemen hemen her şantiyede), sizi işe daha da yaklaştırabilecek engebeli araziye uygun bir bomlu kamyon veya vinç düşünün.

İşinizin yolunda herhangi bir engel var mı? Diğer binalar, elektrik hatları ve ağaçlar, vinciniz ile yapması gereken işin arasına girebilir. Vinç ile iş arasında herhangi bir engel varsa, ihtiyacınız olabilecek vinç tipini etkileyebilir. Örneğin, yakındaki ağaçlar veya elektrik hatları, vincin kontrol şemasının asılı istasyon kablolarına karışabilir, bu da radyo kumandalı bir vinç edinmenin daha iyi bir fikir olduğu anlamına gelebilir.

Doğru vinci seçmek, ne kadar yükseğe ulaşması gerektiğini bulmaktan daha fazlasıdır. Projeniz için ihtiyaç duyacağınız vinç tipinde rol oynaması gereken birkaç faktör vardır.

Detaylar

6 Gezer Vinç Sınıfı: Bilmeniz Gerekenler

6 Gezer Vinç Sınıfı: Bilmeniz Gerekenler. Hemen hemen her endüstri, tavan vinçlerini ve kaldırma tertibatlarını kullanır. Herhangi bir kullanıma uygun çok çeşitli baş üstü kaldırma ekipmanı vardır, bu nedenle özel uygulamanız için doğru ekipmanı nasıl seçebilirsiniz? Vinç seçimi, işçi güvenliği ve bakım ve muayene gereksinimleri için çok önemli olduğundan , Kaya Vinç , seçim yapmayı kolaylaştırmak için vinç servis sınıflandırmaları oluşturmuştur.

Vinç ve Vinç Sınıflandırmaları

Sınıf A – Seyrek veya Beklemede

Bu vinçler, düşük hızlarda hassas kullanım için en iyisidir. Santraller, kamu hizmetleri, türbin odaları, motor odaları ve trafo istasyonları için iyi seçimlerdir.

Sınıf B – Hafif Hizmet

Bu sınıf, hafif hizmet gereksinimleri ve düşük hız gereksinimleri olan ortamlar için idealdir. Saatte iki ila beş asansörü kaldırabilirler ve onarım atölyeleri, hafif montaj işlemleri, servis binaları ve hafif depolar için iyi çalışırlar.

Sınıf C – Orta Düzey Hizmet

Bu vinçler, makine atölyelerinde, kağıt değirmeni makine odalarında ve orta düzeyde servis gereksinimleri olan diğer bu tür ortamlarda kullanılmak üzere üretilmiştir. Nominal kapasitenin ortalama% 50’si olan yükleri kaldırabilirler ve nominal kapasitede asansörlerin% 50’sinden fazlasını yapmadan saatte beş ila on kaldırma gerçekleştirebilirler.

D Sınıfı – Ağır Hizmet

Bu vinçler, ağır makine atölyelerinde, dökümhanelerde, fabrikalarda, çelik depolarda, konteyner sahalarında, kereste fabrikalarında vb. Ve ağır hizmet üretiminin gerekli olduğu standart hizmet kova ve mıknatıs işlemlerinde kullanılabilir. Saatte 10 ila 20 asansörün ortalama 15 fit olduğu bu tür bir hizmette, asansörlerin nominal kapasitedeki yüzde 65’ini geçmez.

E Sınıfı – Ağır Hizmet

Bu vinçler, kullanım ömrü boyunca nominal kapasiteye yaklaşan yükleri taşıma kapasitesine sahiptir. Uygulamalar hurda sahaları, çimento değirmenleri, kereste fabrikaları, gübre fabrikaları, konteyner elleçleme vb. İçin mıknatıs, kova, mıknatıs / kepçe kombinasyonlu vinçleri ve nominal kapasitede veya buna yakın saatte yirmi veya daha fazla kaldırma içerebilir.

F Sınıfı – Sürekli Ağır Hizmet

Bu vinçler, kullanım ömrü boyunca ağır hizmet koşullarında sürekli olarak nominal kapasiteye yaklaşan yükleri taşıyabilmelidir. Uygulamalar, toplam üretim tesisini etkileyen kritik iş görevlerini gerçekleştirmek için gerekli olan özel tasarlanmış özel vinçleri içerebilir. Bu vinçler, bakım kolaylığı özelliklerine özel dikkat göstererek en yüksek güvenilirliği sağlamalıdır.

Vinç Seçim Kriterleri

Öyleyse, özel üretim ihtiyaçlarınıza ve ortamınıza en uygun vinç sınıfı hangisidir? Doğru tavan vincini seçerken aşağıdaki önemli kriterleri inceleyin:

Hız – Saat başına asansör olarak ölçüldüğünde, vincin malzemeleri ve ekipmanı ne kadar hızlı hareket ettirebildiğini gösterir.

Servis – Vincin kullanım sıklığı.

Mesafe – Bir vincin kaldırılan malzemeleri hareket ettirmesi için ihtiyaç duyduğu mesafe.

Anma Kapasitesi – Taşınan malzemelerin ortalama anma yükü, anma kapasitesini belirler.

Bakım Gereksinimleri – Vincin ne sıklıkla bakıma ihtiyacı olduğu.

Servis Koşulları – Bir vincin çalışacağı ortam ve servis için erişimi önemli faktörlerdir.

Ürünlerimizin Gücü

American Crane & Equipment Corporation’da vinçlerimiz CMAA Spesifikasyonları 70 veya 74’e göre üretilmektedir. ASME, NUM-1 ve NOG-1 gereksinimlerini karşılayan vinçler de tedarik edebiliriz.

 • Ürünlerimiz, her müşterinin özel ihtiyacını karşılayacak şekilde özenle üretilmektedir.
 • Ekipmanımız, güvenliğin tehlikeye atılamayacağı kritik ortamlarda kullanılabilir.
 • Ürünlerimizi müşteri beklentilerini karşılayacak ve aşacak şekilde yapıyoruz.
 • Ekipmanımız kalite, güvenilirlik ve gelişmiş güvenlik göz önünde bulundurularak üretilmiştir.
 • Aynı gün gönderilebilecek geniş bir parça ve bileşen envanterimiz var.

Detaylar

Gezer Vinç Güvenliği: Muayene ve Gereksinimler

Gezer Vinç Güvenliği: Muayene ve Gereksinimler. Çalışanlar, normal bir iş günü boyunca birçok kez üretim tesislerine ve nakliye / alım alanlarına girip çıkıyor. Bunu yaparken, çok çeşitli büyük ve tehlikeli ekipmanlarla bir arada bulunmaları gerekir.

Başüstü kaldırma sistemleri, çalışanlara ve çevredekilere yönelik potansiyel riskleri sınırlamak için belirli bir alanda çalışır. Bunu yapmak, tesisinizin güvenlik seviyelerini etkilemeden kaldırma ekipmanının olabildiğince verimli çalışmasını sağlar.

Düzgün bir şekilde uygulanan baş üstü kaldırma sistemleri, ürünün güvenli bir şekilde taşınmasına izin verir. OSHA alıntıları, artan işçi tazminat oranları, olası davalar, tıbbi masraflar ve yaralı bir çalışanın geçici veya kalıcı olarak değiştirilmesiyle ilgili maliyetleri düşündünüz mü? Bu sorunlar işverenlere yılda milyarlarca dolara mal oluyor. Bu, en güvenli kaldırma ve taşıma sistemlerine yatırım yapmayı ideal olmanın ötesinde yapar – bunu yapmak pratik, maliyet tasarrufu sağlayan bir öneridir.

Gezer Köprülü Vinçler ve Parçalar için Muayene Gereklilikleri

Gezer Vinç Gereksinimleri

Düzenli olarak yukarı kaldırıp taşıdıkları nesnelerin boyutu ve ağırlığı nedeniyle tavan vinçlerinin sürekli güvenli çalışmasını garanti etmek için rutin incelemeler gereklidir. Bir vinç ister yeni ister değiştirilmiş olsun, kullanılmadan önce bir ilk muayene gereklidir.

Gezer vinçler hizmete alındıktan sonra, iki benzersiz türde denetim gerektirirler:

 • Günlük ila aylık olarak gerçekleştirilen sık denetimler
 • Yılda 1–12 kez tamamlanan periyodik muayeneler

Bu tür incelemeler, vincin temel bileşenlerini incelemeyi amaçlamaktadır. Bu, vincin bileşenlerindeki arıza, bozulma veya aşınma ve yıpranma boyutunun belirlenmesine yardımcı olur.

İncelenmesi Gereken Öğeler ve Sıklıkları

Aşağıdaki öğeler günlük inceleme gerektirir:

 • İşlevsel çalışma mekanizmaları: Bu sistemler uyumsuzluk açısından kontrol edilmelidir
 • Hidrolik ve hava sistemi bileşenleri: Valfler, hatlar, tanklar, drenaj pompaları ve diğer bileşenler bozulma veya eksiklik açısından kontrol edilmelidir.
 • Vinç kancaları: Bunlar çatlak veya deformasyon açısından kontrol edilmelidir

Aylık denetimler veya diğer eylemler gerektiren birkaç özellik de vardır:

 • Halat ve uç bağlantıları: Bunlar, her ay kırık telleri kontrol etmek veya aşınmak için çalıştırılmalıdır.
 • Kaldırma zincirleri ve uç bağlantıları: Bunlar, bükülme, bükülme, aşırı aşınma veya düzgün işlevlerini engelleyebilecek veya üreticinin önerilerinin ötesine uzanmalarına neden olabilecek herhangi bir şey için kontrol edilmelidir
 • Yazılı kayıtlar: Tüm kayıtlar, gerçekleştirilen her incelemede dikkatlice güncellenmelidir.

Diğer denetimler ihtiyaç duyuldukça yapılır. Aşırı aşınma için işlevsel çalıştırma mekanizmalarını düzenli olarak test edin. Bu, vinç sisteminizin aldığı kullanım miktarına bağlı olarak günlük veya aylık olabilir. Halat yenileme denetimleri gerektiğinde tamamlanmalı veya üreticinin talimatlarına göre önerilmelidir.

Bakım ve Tasarım Gereklilikleri

Tasarım gereksinimleri

OSHA, vincin kabininin ve kontrollerinin yapımı ile ilgili bir dizi tasarım gerekliliğini belirtir. OSHA ayrıca kabinin aydınlatmasını, kaldırımlarını, merdivenlerini ve merdivenlerini düzenleyen birçok düzenlemeyi de ana hatlarıyla belirtir. OSHA önerileri ayrıca aşağıdaki bileşenleri kapsar:

 • Köprü ve tramvay tamponları
 • Vinç, tutma, araba ve köprü frenleri
 • Elektrik parçaları
 • Kaldırma ekipmanları
 • Uyarı cihazları

Bakım Gereksinimleri

Vinç üreticisinin tavsiyelerine göre önleyici bir bakım programı uygulamalısınız. Gerekli incelemeleriniz sırasında herhangi bir güvensiz koşul veya bozulmuş bileşen tespit ederseniz, vinci tekrar kullanmadan önce bakımı tamamlamanız gerekir.

Yalnızca belirlenen personelin gerekli onarım ve bakımı gerçekleştirmesine izin verilir. 29 CFR 1910.147 gereksinimleri, tehlikeli enerjinin kontrolü veya etiketleme / kilitleme, vincin enerjisini kesmek için kullanılmalıdır.

Detaylar

Tavan Vinci’nizin Bireysel Bileşenlerini Nasıl Yükseltebilirsiniz?

Tavan Vinci’nizin Bireysel Bileşenlerini Nasıl Yükseltebilirsiniz? İşletmenizin üretim kapasitesini genişletmek istiyorsanız, yeni bir tavan vinci sistemi düşünüyor olabilirsiniz.

Ancak bir portal veya köprü vinciniz varsa, yepyeni bir sistem satın almak yerine tavan vincinizin ayrı bileşenlerini yükselterek paradan tasarruf edebilirsiniz.

OSHA güvenlik standartlarını karşılamaktan şirketinizin üretim ihtiyaçlarını artırmaya kadar, tavan vinci sisteminizi yükseltmeniz için birkaç neden vardır.

Aşağıdaki değişikliklerden herhangi biri proses veya üretim ihtiyaçlarıyla ilgilidir, tavan vinci bileşenlerinizi yükseltmek için en uygun zaman olabilir:

 • Yeni bir tür malzemenin kaldırılması
 • Daha ağır bir malzemenin kaldırılması
 • Daha sık kaldırma yapmak

Bu değişiklikler, tavan vinci sisteminizin ayrı bileşenlerinde ekstra aşınma yaratabilir. Ve aşırı aşınma, güvenli olmayan ve onarımı maliyetli olabilecek bileşenlerin erken arızalanmasına neden olabilir.

Peki, gezer köprünüzün veya köprü vincinizin hangi bileşenleri değiştirilebilir? Yükseltmeler için en uygun tavan vinçleri türleri ve tam bir değişimde paradan tasarruf etmenizi sağlamak için yükseltilebilecek bağımsız bileşenler aşağıda verilmiştir.

Yükseltilecek En İyi Gezer Köprülü Vinç Türleri

Köprüüstü ve Gezer köprülü tavan vinçleri, bağımsız bileşen yükseltmeleri için en iyi tavan vinç türleridir. Bu vinçlerin bileşenleri, genel tasarımı veya işlevselliği olumsuz yönde etkilemeden değiştirilebilir.

Öte yandan, iş istasyonu vinçleri genellikle birlikte çalışması amaçlanan özel bileşenlerle tasarlanır. Ek bir yol eklemenin veya vinci yükseltmenin ötesinde, iş istasyonu vincinizin yeni üretim ihtiyaçlarını karşılayamaması durumunda değiştirilmesi gerekenden daha fazla olacaktır.

Aynı şekilde Pergel vinçler, belirli bir kaldırma ve yükleme kapasitesini karşılamak için tasarlanmıştır. Yeni kapasite gereksinimlerini karşılamak için bu vinçlerin değiştirilmesi gerekecektir.

Vincin Hangi Bileşenleri Yükseltilebilir?

Crane Repair Co’daki vinç uzmanları, yükseltilebilir olup olmadıklarını belirlemek için tavan vincinizin mekanik, elektrik ve yapısal bileşenlerini değerlendirebilir.

Aşağıdaki vinç bileşenleri yükseltilebilir:

VİNÇLER OLUŞTURUN

 • Mevcut kaldırma tertibatınızı ve arabanızı değiştirmek zorunda kalmadan birçok vinç bileşeni yükseltilebilir.
 • Dişli setleri ve motor gibi eşlik eden parçaların, yeni vincin kapasitesine uyması için daha önemli parçalarla değiştirilmesi gerekebilir.
 • Düşük hizmet tipi elektrikli veya pnömatik vinçler, eksiksiz bir sistem olarak gelir ve daha yüksek kapasiteli bir kaldırma paketi ile yeniden kurulmaları gerekir.

UÇ KAMYONLAR VE TEKERLEKLER

 • Tekerlekleriniz daha sert bir malzemeye yükseltilebilir
 • Tekerleklerin vincin raylarıyla uyumlu olduğundan ve daha ağır yükleri kaldırabileceğinden emin olun
 • Rulmanlar, üretkenlik taleplerini artırırken aşınmayı azaltmak için sürtünmeyi önleyici bir tasarımla yükseltilebilir.

KÖPRÜ, PİSTLER, YAPI

 • Crane Repair Co’daki uzmanlar, vincinizin köprü veya pist kirişlerinin yeni tekerlek yüklerini desteklemek için ekstra takviyeye ihtiyaç duyup duymadığını belirlemeye yardımcı olabilir.
 • Kirişlerin bir başlık kanalı eklenerek güçlendirilmesi gerekebilir.
 • Daha ağır yükleri taşımak için mevcut köprü ve pist kirişleri için özel olarak tasarlanmış bir kaplamaya ihtiyacınız olabilir.
 • CRC ayrıca, binanın temelinin ve döşemesinin vincin yeni yük gereksinimlerini destekleyebilmesini sağlamak için bir temel araştırması da yapacak.

KONTROLLER

Motorun çalışması değiştiğinde, sürücü sistemi de değişir. Dişli setlerinde veya motor boyutunda yapılacak herhangi bir değişiklik, vincin tahrik sistemi ve kontrollerinde de değişiklik yapılmasını gerektirecektir.

Değişken frekanslı sürücü gibi modern bir kontrol sistemine ekleme yapmak, daha yumuşak hızlanma ve yavaşlama sağlayabilir – bu da ani başlatma ve durdurmaları ortadan kaldırır ve yük salınımını önlemeye yardımcı olur. VFD’ler ayrıca aşınma ve yıpranmayı azaltmaya yardımcı olur.

Modern tarzdaki radyo kontrolleri ayrıca teşhis ve izleme (saha dışında veya yerinde) sunar. Vinç operatörleri ve üretim personeli, aşağıdakiler dahil gerçek zamanlı teşhis verilerini görüntülemek için artık mobil cihazları, tabletleri, iş istasyonu bilgisayarlarını veya bir operatörün “göbek kutusunu” kullanabilir:

 • Arıza kodları
 • Sürücülerin yaptığı asansör ve döngü sayısı
 • Asansör kapasitesi
 • Belirli bileşenler için bakım gereksinimleri
 • Amper çekme ve voltaj

ELEKTRİFİKASYON

 • Daha yüksek amperaj sağlamak için tavan vincinizin elektrifikasyon sistemindeki kabloların boyutunu yükseltebilirsiniz.
 • Ayrıca elektrifikasyonun boyutunu da yükseltebilirsiniz.
 • Yeni amperaj gereksinimleri yürürlükteki mevcut gereksinimleri aşarsa, OSHA 1910.179 (g) (3) ‘e göre acil bir durumda vinç ekipmanından gücü güvenli bir şekilde kesmek için daha yüksek amper ile donatılmış yeni bir bağlantı kesme gerekli olacaktır.

FREN SİSTEMLERİ

 • Vinciniz daha ağır yükleri kaldırıp hareket ettirdiğinde, orijinal frenleri ek ağırlığa dayanacak şekilde yapılmamış olabilir.
 • Daha yüksek kapasiteyi desteklemek için vincinizin diğer bileşenlerini yükseltirseniz, daha ağır yükleri destekleyebilmeleri için molalarınızı değiştirmenin tam zamanıdır.

Detaylar
 • 1
 • 2