En İyi 5 Vinç Çalıştırma Güvenliği İpuçları

En İyi 5 Vinç Çalıştırma Güvenliği İpuçları. Endüstriyel ve inşaat çalışma alanlarındaki ağır kaldırmanın çoğunu vinçler yapar – kelimenin tam anlamıyla. Herhangi bir üretim tesisinde, şantiyede veya lojistik merkezinde bulunan en temel ekipmandır. Çok sayıda sektör, önemli görevleri yerine getirmek ve işletmeleri üretken tutmak için onlara güveniyor. Bu nedenle, vinçler birçok işçi için hayatın bir gerçeği haline geldi.

Yine de, işyerinde sürekli var olsalar ve onları hafife alsak da, bu onların oluşturduğu tehlikeleri görmezden gelebileceğimiz anlamına gelmez. Güvenlik odaklı çalıştırıldığında, vinçler önemli ekipman parçalarıdır. Dikkatsizce kullanıldıklarında, insanlar ve mallar için ciddi bir tehlike oluşturabilirler. İşyerindeki kazaların çoğu önlenebilirdi. Bunu akılda tutarak, iş yerinizde felaketle sonuçlanan olaylardan kaçınmanıza yardımcı olacak en önemli beş vinç güvenlik ipucunu burada bulabilirsiniz.

1. Vinç ekipmanının yalnızca ekipman üzerinde uygun sertifikalara ve saat eğitimine sahip kalifiye işçiler tarafından çalıştırıldığından emin olun.

Karmaşık, ağır makineler, güvenli bir şekilde çalışmak için özel bilgi gerektirir. Bu nedenle, vinç kaldırma güvenliğinin önemli bir unsuru, onu kullanan çalışanların doğru uzmanlığa sahip olduğunu onaylamaktır. Operatörler sadece ekipmanın içini ve dışını bilmekle kalmaz, aynı zamanda tüm uygun güvenlik prosedürleri konusunda bilgili olmaları gerekir. Bunlar, uygun el işaretlerini bilmeyi içerir.

2. Kaldırma ekipmanını çalıştırmadan önce hem ekipmanı hem de yükü inceleyin.

Operatörler, kaldırmadan önce ekipmanlarına yakından bakmalıdır. Örneğin, herhangi bir çatlak veya başka aşınma belirtisi olup olmadığını görmek için kabloları ve bomları görsel olarak kontrol edin. Ekipman hasarlı veya aşınmış görünüyorsa, hizmet dışı bırakılmalı ve onarılmalıdır. Ek olarak, uygun şekilde sabitlendiklerini garanti etmek için yükler incelenmelidir. Yükün ekipmanın sınırlarını aşmadığının doğrulanması da vinç çalıştırma güvenliği açısından çok önemlidir.

3. Yer çalışanlarının vinç çalışma alanından uzak olduğundan ve ekipman çalıştırılırken hiçbir yerde yükün altında olmadığından emin olun.

Güvenli bir çalışma sahası herkesin sorumluluğundadır. Yerdeki çalışanlara, her zaman vinçlerin etrafında güvenli bir çevre oluşturmaları gerektiği hatırlatılmalıdır. Bu, günlük güvenlik brifinglerinde güçlendirilmesi gereken bir önlemdir. Kaldırma operasyonlarını çok önceden planlamak aynı zamanda alanın belirlenen zamanda insanlardan uzak olacağı anlamına da gelir.

4. Görevin / projenin aceleye getirilmesini önlemek için vincin kullanımı için yeterli zamanın ayrıldığından emin olun.

Kazaların yaygın bir nedeni dikkatsizliktir. Bu genellikle işlerini bitirmeye ve işlerini aceleye getirmeye çalışan işçilerden kaynaklanıyor. Operatörlerin ekipmanı kapsamlı bir şekilde incelemek ve uygun güvenlik prosedürlerini takip etmek için yeterli zamana sahip olması için operasyonları planlamak çok önemlidir.

5. Vinci çalıştırmadan önce güvenlik kontrol listelerini veya kartlarını gözden geçirin.

Vinçler çok karmaşık olabileceğinden, bazı prosedürlerin unutulması kolaydır. Bu nedenle, tüm çalışanlara güvenlik protokollerini detaylandıran kartlar veya kontrol listeleri sağlamak gereklidir. Bu sadece vinç operatörleri için değil, aynı zamanda şantiyedeki diğer tüm çalışanlar için de zorunludur. Çalışanlar, her vardiyaya başlamadan önce güvenlik kartlarını gözden geçirmeye teşvik edilmelidir. Bu kontrol listeleri, şantiye çevresinde göze çarpan yerlere asılmalı ve oradaki herkese sağlanmalıdır.

Vinçler, çoğu endüstriyel veya inşaat bağlamında sabit bir varlıktır. Bu, doğru güvenlik önlemlerinin olduğu kadar her yerde olması gerektiği anlamına gelir. Güvenli çalışmaya odaklanılmadan, her tür ağır ekipman bir avantajdan çok bir sorumluluk haline gelebilir. Vinçlerinizi mümkün olduğunca güvenli ve verimli bir şekilde çalıştırmak için yukarıdaki ipuçlarını izleyin.

Read More

Yaklaşan Proje? İşte Doğru Vinç Nasıl Seçilir

Yaklaşan Proje? İşte Doğru Vinç Nasıl Seçilir. İşi doğru yapmanın çoğu, doğru aletlere sahip olmaya bağlıdır. Bu, alet ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, tamamlamanız gereken her iş için doğru ağır ekipman parçasını seçmek de dahil olmak üzere doğrudur. Örneğin, projeniz için doğru vinci seçmek, yalnızca işi sizin için ne kadar etkili ve verimli bir şekilde yapabileceği için değil, aynı zamanda işiniz için yanlış vinci seçmeniz iş sahanızda tehlikeli bir durum yaratabileceği için de önemlidir.

İhtiyaçlarınızı karşılayan bir vinç seçmek, projeniz hakkında düşünmek ve kendinize birkaç önemli soru sormak anlamına gelir. İşte projeniz için bir vinç seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken en önemli sorulardan bazıları.

Yapılacak iş ne kadar yüksek? Bir vinç seçmeden önce bilmeniz gereken en temel detaylardan biri, vincin ne kadar yükseğe ulaşması gerektiğidir. Vincin bomunun uzunluğuna ek olarak, yükseklikte rüzgar koşullarının vinci nasıl etkileyeceğinin farkında olmanız gerekir. Ne kadar yüksek olursanız, rüzgarın etkisi o kadar güçlü olacaktır. Yükseklik ayrıca vincinizin ihtiyaç duyacağı karşı ağırlık miktarını da belirler.

Ne kadar ağırlık kaldırılması gerekiyor? Kaldırmanız gereken yükün ağırlığı, bir vinç seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer önemli faktördür. Yükün ağırlığı, yalnızca ihtiyacınız olan vincin kaldırma kapasitesini değil, aynı zamanda ağırlık faktörleri ile birlikte kullanılacak vincin boyutuna göre yüksekliği belirler.

Çalışma ne tür bir arazi üzerinde yapılıyor? Şantiyedeki arazinin durumuna bağlı olarak, vinciniz için bazı özel hususlar yapmanız gerekebilir. Örneğin, vincinizin altındaki zeminin vincin destek ayakları için yeterince sabit olacağından emin olmak istersiniz. Şantiyedeki zemin kamyona monteli vinçler için çok yumuşak veya pürüzlü ise, daha geniş tabanlı bir vinç veya tekerlekler yerine tırtıklı bir paletli vinci düşünmeniz gerekebilir.

Siteye ne tür bir erişiminiz olacak? Mükemmel bir dünyada, vinci ihtiyaç duyduğunuz yerin yanına bırakabilir ve işi sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Ancak gerçek dünyada, nadiren bu kadar basittir. Erişimin kısıtlı olduğu bir iş sahanız varsa (yani, hemen hemen her şantiyede), sizi işe daha da yaklaştırabilecek engebeli araziye uygun bir bomlu kamyon veya vinç düşünün.

İşinizin yolunda herhangi bir engel var mı? Diğer binalar, elektrik hatları ve ağaçlar, vinciniz ile yapması gereken işin arasına girebilir. Vinç ile iş arasında herhangi bir engel varsa, ihtiyacınız olabilecek vinç tipini etkileyebilir. Örneğin, yakındaki ağaçlar veya elektrik hatları, vincin kontrol şemasının asılı istasyon kablolarına karışabilir, bu da radyo kumandalı bir vinç edinmenin daha iyi bir fikir olduğu anlamına gelebilir.

Doğru vinci seçmek, ne kadar yükseğe ulaşması gerektiğini bulmaktan daha fazlasıdır. Projeniz için ihtiyaç duyacağınız vinç tipinde rol oynaması gereken birkaç faktör vardır.

Read More

6 Gezer Vinç Sınıfı: Bilmeniz Gerekenler

6 Gezer Vinç Sınıfı: Bilmeniz Gerekenler. Hemen hemen her endüstri, tavan vinçlerini ve kaldırma tertibatlarını kullanır. Herhangi bir kullanıma uygun çok çeşitli baş üstü kaldırma ekipmanı vardır, bu nedenle özel uygulamanız için doğru ekipmanı nasıl seçebilirsiniz? Vinç seçimi, işçi güvenliği ve bakım ve muayene gereksinimleri için çok önemli olduğundan , Kaya Vinç , seçim yapmayı kolaylaştırmak için vinç servis sınıflandırmaları oluşturmuştur.

Vinç ve Vinç Sınıflandırmaları

Sınıf A – Seyrek veya Beklemede

Bu vinçler, düşük hızlarda hassas kullanım için en iyisidir. Santraller, kamu hizmetleri, türbin odaları, motor odaları ve trafo istasyonları için iyi seçimlerdir.

Sınıf B – Hafif Hizmet

Bu sınıf, hafif hizmet gereksinimleri ve düşük hız gereksinimleri olan ortamlar için idealdir. Saatte iki ila beş asansörü kaldırabilirler ve onarım atölyeleri, hafif montaj işlemleri, servis binaları ve hafif depolar için iyi çalışırlar.

Sınıf C – Orta Düzey Hizmet

Bu vinçler, makine atölyelerinde, kağıt değirmeni makine odalarında ve orta düzeyde servis gereksinimleri olan diğer bu tür ortamlarda kullanılmak üzere üretilmiştir. Nominal kapasitenin ortalama% 50’si olan yükleri kaldırabilirler ve nominal kapasitede asansörlerin% 50’sinden fazlasını yapmadan saatte beş ila on kaldırma gerçekleştirebilirler.

D Sınıfı – Ağır Hizmet

Bu vinçler, ağır makine atölyelerinde, dökümhanelerde, fabrikalarda, çelik depolarda, konteyner sahalarında, kereste fabrikalarında vb. Ve ağır hizmet üretiminin gerekli olduğu standart hizmet kova ve mıknatıs işlemlerinde kullanılabilir. Saatte 10 ila 20 asansörün ortalama 15 fit olduğu bu tür bir hizmette, asansörlerin nominal kapasitedeki yüzde 65’ini geçmez.

E Sınıfı – Ağır Hizmet

Bu vinçler, kullanım ömrü boyunca nominal kapasiteye yaklaşan yükleri taşıma kapasitesine sahiptir. Uygulamalar hurda sahaları, çimento değirmenleri, kereste fabrikaları, gübre fabrikaları, konteyner elleçleme vb. İçin mıknatıs, kova, mıknatıs / kepçe kombinasyonlu vinçleri ve nominal kapasitede veya buna yakın saatte yirmi veya daha fazla kaldırma içerebilir.

F Sınıfı – Sürekli Ağır Hizmet

Bu vinçler, kullanım ömrü boyunca ağır hizmet koşullarında sürekli olarak nominal kapasiteye yaklaşan yükleri taşıyabilmelidir. Uygulamalar, toplam üretim tesisini etkileyen kritik iş görevlerini gerçekleştirmek için gerekli olan özel tasarlanmış özel vinçleri içerebilir. Bu vinçler, bakım kolaylığı özelliklerine özel dikkat göstererek en yüksek güvenilirliği sağlamalıdır.

Vinç Seçim Kriterleri

Öyleyse, özel üretim ihtiyaçlarınıza ve ortamınıza en uygun vinç sınıfı hangisidir? Doğru tavan vincini seçerken aşağıdaki önemli kriterleri inceleyin:

Hız – Saat başına asansör olarak ölçüldüğünde, vincin malzemeleri ve ekipmanı ne kadar hızlı hareket ettirebildiğini gösterir.

Servis – Vincin kullanım sıklığı.

Mesafe – Bir vincin kaldırılan malzemeleri hareket ettirmesi için ihtiyaç duyduğu mesafe.

Anma Kapasitesi – Taşınan malzemelerin ortalama anma yükü, anma kapasitesini belirler.

Bakım Gereksinimleri – Vincin ne sıklıkla bakıma ihtiyacı olduğu.

Servis Koşulları – Bir vincin çalışacağı ortam ve servis için erişimi önemli faktörlerdir.

Ürünlerimizin Gücü

American Crane & Equipment Corporation’da vinçlerimiz CMAA Spesifikasyonları 70 veya 74’e göre üretilmektedir. ASME, NUM-1 ve NOG-1 gereksinimlerini karşılayan vinçler de tedarik edebiliriz.

 • Ürünlerimiz, her müşterinin özel ihtiyacını karşılayacak şekilde özenle üretilmektedir.
 • Ekipmanımız, güvenliğin tehlikeye atılamayacağı kritik ortamlarda kullanılabilir.
 • Ürünlerimizi müşteri beklentilerini karşılayacak ve aşacak şekilde yapıyoruz.
 • Ekipmanımız kalite, güvenilirlik ve gelişmiş güvenlik göz önünde bulundurularak üretilmiştir.
 • Aynı gün gönderilebilecek geniş bir parça ve bileşen envanterimiz var.

Read More

Gezer Vinç Güvenliği: Muayene ve Gereksinimler

Gezer Vinç Güvenliği: Muayene ve Gereksinimler. Çalışanlar, normal bir iş günü boyunca birçok kez üretim tesislerine ve nakliye / alım alanlarına girip çıkıyor. Bunu yaparken, çok çeşitli büyük ve tehlikeli ekipmanlarla bir arada bulunmaları gerekir.

Başüstü kaldırma sistemleri, çalışanlara ve çevredekilere yönelik potansiyel riskleri sınırlamak için belirli bir alanda çalışır. Bunu yapmak, tesisinizin güvenlik seviyelerini etkilemeden kaldırma ekipmanının olabildiğince verimli çalışmasını sağlar.

Düzgün bir şekilde uygulanan baş üstü kaldırma sistemleri, ürünün güvenli bir şekilde taşınmasına izin verir. OSHA alıntıları, artan işçi tazminat oranları, olası davalar, tıbbi masraflar ve yaralı bir çalışanın geçici veya kalıcı olarak değiştirilmesiyle ilgili maliyetleri düşündünüz mü? Bu sorunlar işverenlere yılda milyarlarca dolara mal oluyor. Bu, en güvenli kaldırma ve taşıma sistemlerine yatırım yapmayı ideal olmanın ötesinde yapar – bunu yapmak pratik, maliyet tasarrufu sağlayan bir öneridir.

Gezer Köprülü Vinçler ve Parçalar için Muayene Gereklilikleri

Gezer Vinç Gereksinimleri

Düzenli olarak yukarı kaldırıp taşıdıkları nesnelerin boyutu ve ağırlığı nedeniyle tavan vinçlerinin sürekli güvenli çalışmasını garanti etmek için rutin incelemeler gereklidir. Bir vinç ister yeni ister değiştirilmiş olsun, kullanılmadan önce bir ilk muayene gereklidir.

Gezer vinçler hizmete alındıktan sonra, iki benzersiz türde denetim gerektirirler:

 • Günlük ila aylık olarak gerçekleştirilen sık denetimler
 • Yılda 1–12 kez tamamlanan periyodik muayeneler

Bu tür incelemeler, vincin temel bileşenlerini incelemeyi amaçlamaktadır. Bu, vincin bileşenlerindeki arıza, bozulma veya aşınma ve yıpranma boyutunun belirlenmesine yardımcı olur.

İncelenmesi Gereken Öğeler ve Sıklıkları

Aşağıdaki öğeler günlük inceleme gerektirir:

 • İşlevsel çalışma mekanizmaları: Bu sistemler uyumsuzluk açısından kontrol edilmelidir
 • Hidrolik ve hava sistemi bileşenleri: Valfler, hatlar, tanklar, drenaj pompaları ve diğer bileşenler bozulma veya eksiklik açısından kontrol edilmelidir.
 • Vinç kancaları: Bunlar çatlak veya deformasyon açısından kontrol edilmelidir

Aylık denetimler veya diğer eylemler gerektiren birkaç özellik de vardır:

 • Halat ve uç bağlantıları: Bunlar, her ay kırık telleri kontrol etmek veya aşınmak için çalıştırılmalıdır.
 • Kaldırma zincirleri ve uç bağlantıları: Bunlar, bükülme, bükülme, aşırı aşınma veya düzgün işlevlerini engelleyebilecek veya üreticinin önerilerinin ötesine uzanmalarına neden olabilecek herhangi bir şey için kontrol edilmelidir
 • Yazılı kayıtlar: Tüm kayıtlar, gerçekleştirilen her incelemede dikkatlice güncellenmelidir.

Diğer denetimler ihtiyaç duyuldukça yapılır. Aşırı aşınma için işlevsel çalıştırma mekanizmalarını düzenli olarak test edin. Bu, vinç sisteminizin aldığı kullanım miktarına bağlı olarak günlük veya aylık olabilir. Halat yenileme denetimleri gerektiğinde tamamlanmalı veya üreticinin talimatlarına göre önerilmelidir.

Bakım ve Tasarım Gereklilikleri

Tasarım gereksinimleri

OSHA, vincin kabininin ve kontrollerinin yapımı ile ilgili bir dizi tasarım gerekliliğini belirtir. OSHA ayrıca kabinin aydınlatmasını, kaldırımlarını, merdivenlerini ve merdivenlerini düzenleyen birçok düzenlemeyi de ana hatlarıyla belirtir. OSHA önerileri ayrıca aşağıdaki bileşenleri kapsar:

 • Köprü ve tramvay tamponları
 • Vinç, tutma, araba ve köprü frenleri
 • Elektrik parçaları
 • Kaldırma ekipmanları
 • Uyarı cihazları

Bakım Gereksinimleri

Vinç üreticisinin tavsiyelerine göre önleyici bir bakım programı uygulamalısınız. Gerekli incelemeleriniz sırasında herhangi bir güvensiz koşul veya bozulmuş bileşen tespit ederseniz, vinci tekrar kullanmadan önce bakımı tamamlamanız gerekir.

Yalnızca belirlenen personelin gerekli onarım ve bakımı gerçekleştirmesine izin verilir. 29 CFR 1910.147 gereksinimleri, tehlikeli enerjinin kontrolü veya etiketleme / kilitleme, vincin enerjisini kesmek için kullanılmalıdır.

Read More

Tavan Vinci’nizin Bireysel Bileşenlerini Nasıl Yükseltebilirsiniz?

Tavan Vinci’nizin Bireysel Bileşenlerini Nasıl Yükseltebilirsiniz? İşletmenizin üretim kapasitesini genişletmek istiyorsanız, yeni bir tavan vinci sistemi düşünüyor olabilirsiniz.

Ancak bir portal veya köprü vinciniz varsa, yepyeni bir sistem satın almak yerine tavan vincinizin ayrı bileşenlerini yükselterek paradan tasarruf edebilirsiniz.

OSHA güvenlik standartlarını karşılamaktan şirketinizin üretim ihtiyaçlarını artırmaya kadar, tavan vinci sisteminizi yükseltmeniz için birkaç neden vardır.

Aşağıdaki değişikliklerden herhangi biri proses veya üretim ihtiyaçlarıyla ilgilidir, tavan vinci bileşenlerinizi yükseltmek için en uygun zaman olabilir:

 • Yeni bir tür malzemenin kaldırılması
 • Daha ağır bir malzemenin kaldırılması
 • Daha sık kaldırma yapmak

Bu değişiklikler, tavan vinci sisteminizin ayrı bileşenlerinde ekstra aşınma yaratabilir. Ve aşırı aşınma, güvenli olmayan ve onarımı maliyetli olabilecek bileşenlerin erken arızalanmasına neden olabilir.

Peki, gezer köprünüzün veya köprü vincinizin hangi bileşenleri değiştirilebilir? Yükseltmeler için en uygun tavan vinçleri türleri ve tam bir değişimde paradan tasarruf etmenizi sağlamak için yükseltilebilecek bağımsız bileşenler aşağıda verilmiştir.

Yükseltilecek En İyi Gezer Köprülü Vinç Türleri

Köprüüstü ve Gezer köprülü tavan vinçleri, bağımsız bileşen yükseltmeleri için en iyi tavan vinç türleridir. Bu vinçlerin bileşenleri, genel tasarımı veya işlevselliği olumsuz yönde etkilemeden değiştirilebilir.

Öte yandan, iş istasyonu vinçleri genellikle birlikte çalışması amaçlanan özel bileşenlerle tasarlanır. Ek bir yol eklemenin veya vinci yükseltmenin ötesinde, iş istasyonu vincinizin yeni üretim ihtiyaçlarını karşılayamaması durumunda değiştirilmesi gerekenden daha fazla olacaktır.

Aynı şekilde Pergel vinçler, belirli bir kaldırma ve yükleme kapasitesini karşılamak için tasarlanmıştır. Yeni kapasite gereksinimlerini karşılamak için bu vinçlerin değiştirilmesi gerekecektir.

Vincin Hangi Bileşenleri Yükseltilebilir?

Crane Repair Co’daki vinç uzmanları, yükseltilebilir olup olmadıklarını belirlemek için tavan vincinizin mekanik, elektrik ve yapısal bileşenlerini değerlendirebilir.

Aşağıdaki vinç bileşenleri yükseltilebilir:

VİNÇLER OLUŞTURUN

 • Mevcut kaldırma tertibatınızı ve arabanızı değiştirmek zorunda kalmadan birçok vinç bileşeni yükseltilebilir.
 • Dişli setleri ve motor gibi eşlik eden parçaların, yeni vincin kapasitesine uyması için daha önemli parçalarla değiştirilmesi gerekebilir.
 • Düşük hizmet tipi elektrikli veya pnömatik vinçler, eksiksiz bir sistem olarak gelir ve daha yüksek kapasiteli bir kaldırma paketi ile yeniden kurulmaları gerekir.

UÇ KAMYONLAR VE TEKERLEKLER

 • Tekerlekleriniz daha sert bir malzemeye yükseltilebilir
 • Tekerleklerin vincin raylarıyla uyumlu olduğundan ve daha ağır yükleri kaldırabileceğinden emin olun
 • Rulmanlar, üretkenlik taleplerini artırırken aşınmayı azaltmak için sürtünmeyi önleyici bir tasarımla yükseltilebilir.

KÖPRÜ, PİSTLER, YAPI

 • Crane Repair Co’daki uzmanlar, vincinizin köprü veya pist kirişlerinin yeni tekerlek yüklerini desteklemek için ekstra takviyeye ihtiyaç duyup duymadığını belirlemeye yardımcı olabilir.
 • Kirişlerin bir başlık kanalı eklenerek güçlendirilmesi gerekebilir.
 • Daha ağır yükleri taşımak için mevcut köprü ve pist kirişleri için özel olarak tasarlanmış bir kaplamaya ihtiyacınız olabilir.
 • CRC ayrıca, binanın temelinin ve döşemesinin vincin yeni yük gereksinimlerini destekleyebilmesini sağlamak için bir temel araştırması da yapacak.

KONTROLLER

Motorun çalışması değiştiğinde, sürücü sistemi de değişir. Dişli setlerinde veya motor boyutunda yapılacak herhangi bir değişiklik, vincin tahrik sistemi ve kontrollerinde de değişiklik yapılmasını gerektirecektir.

Değişken frekanslı sürücü gibi modern bir kontrol sistemine ekleme yapmak, daha yumuşak hızlanma ve yavaşlama sağlayabilir – bu da ani başlatma ve durdurmaları ortadan kaldırır ve yük salınımını önlemeye yardımcı olur. VFD’ler ayrıca aşınma ve yıpranmayı azaltmaya yardımcı olur.

Modern tarzdaki radyo kontrolleri ayrıca teşhis ve izleme (saha dışında veya yerinde) sunar. Vinç operatörleri ve üretim personeli, aşağıdakiler dahil gerçek zamanlı teşhis verilerini görüntülemek için artık mobil cihazları, tabletleri, iş istasyonu bilgisayarlarını veya bir operatörün “göbek kutusunu” kullanabilir:

 • Arıza kodları
 • Sürücülerin yaptığı asansör ve döngü sayısı
 • Asansör kapasitesi
 • Belirli bileşenler için bakım gereksinimleri
 • Amper çekme ve voltaj

ELEKTRİFİKASYON

 • Daha yüksek amperaj sağlamak için tavan vincinizin elektrifikasyon sistemindeki kabloların boyutunu yükseltebilirsiniz.
 • Ayrıca elektrifikasyonun boyutunu da yükseltebilirsiniz.
 • Yeni amperaj gereksinimleri yürürlükteki mevcut gereksinimleri aşarsa, OSHA 1910.179 (g) (3) ‘e göre acil bir durumda vinç ekipmanından gücü güvenli bir şekilde kesmek için daha yüksek amper ile donatılmış yeni bir bağlantı kesme gerekli olacaktır.

FREN SİSTEMLERİ

 • Vinciniz daha ağır yükleri kaldırıp hareket ettirdiğinde, orijinal frenleri ek ağırlığa dayanacak şekilde yapılmamış olabilir.
 • Daha yüksek kapasiteyi desteklemek için vincinizin diğer bileşenlerini yükseltirseniz, daha ağır yükleri destekleyebilmeleri için molalarınızı değiştirmenin tam zamanıdır.

Read More

Tavan Vinci Ve Vinç – Fark Nedir?

Tavan Vinci Ve Vinç – Fark Nedir? İnsanların terimleri yanlış kullanması, gerçekten “beton” anlamına geldiklerinde “çimento” gibi bir şey söylemesi sizi rahatsız ediyor mu? 

Vinçler ve vinçler , şantiyedeki ağır yüklerin taşınmasına ve kaldırılmasına yardımcı olan makinelerdir, ancak tasarım ve kullanımda birçok temel farklılığa sahiptir.

Aşağıda, bu cihazların her birinin ne yaptığına ve bir sonraki projenize yardımcı olmak için birlikte nasıl çalıştıklarına ilişkin kayıtları doğrudan belirledik.

Vinç ve Vinç: Fark Nedir?

İlk önce ilk şeyler – bir vinç bir şeyi yapmaya yardımcı olur: ağır yükleri yukarı ve aşağı hareket ettirin.

Asansör muhtemelen en çok bilinen kaldırma aracıdır. Asansörler, yükleri dikey olarak taşımak için mükemmel bir makinedir, ancak başka bir yönde değil (bir vincin işlevselliğinin aksine).

Öte yandan, bir vinç iki veya üç boyutlu hareket edebilir. Gezer vinçler bir kirişten asılır veya bir ray boyunca hareket eder.

Çimentonun betonun bir bileşeni olması gibi, bir vinç de bir gezer vincin merkezi bir parçasıdır. Esasen, vinç, vinci etrafında hareket ettirir.

Vinç Tipleri

Kaldırma araçları, kaldırma ortamı, gücü ve süspansiyonu ile tanımlanır.

ORTA KALDIRMA

Kaldırma ortamı, yük kancasını vincin üst gövdesine bağlayan esnek malzemedir. Halat, metal kablo, kaynaklı bağlantı zinciri veya makaralı yük zinciri olabilir.

 • Bir çapa zinciri gibi kaynaklı bağlantı zinciri, bir ip oluşturmak için birbirine bağlanmış bir dizi özdeş metal halkadır.
 • Bir bisiklet zinciri gibi makaralı yük zinciri, dişli bir dişli ile kolayca birleşen bir hat oluşturmak için değişen makaralı bağlantılardan ve pim bağlantılarından yapılır.

GÜÇ

Vinçlere manuel, elektrikle veya pnömatik olarak güç sağlanabilir. Manuel vinçler , operatörün çekme kuvvetini artırmak için bir kasnak kullanır.

Bir kaldırma motorunu çalıştırmak için elektrik veya hava gücü de kullanabilirsiniz. Erişimi en kolay olanı seçin. Çok sayıda havalı alete sahip fabrikalar, hava gücünü daha uygun bulabilir.

SÜSPANSİYON

Bir vinç için askı yöntemi, nasıl kullanılacağına bağlıdır.

Sabit bir kanca monteli vinç, bir kamyondan bir römorka gibi bir yükü yalnızca düz yukarı taşımanız gerektiğinde basit bir çözümdür. Bu arada, bir kirişe cıvatalanmış bir vinç, daha ağır yükleri kaldıracaktır.

Bir kiriş veya ray boyunca uzanan bir arabaya bir vinç monte edilebilir ve bu da size
tesis boyunca kaldırma olanağı sağlar.

Portal vinçler size üç boyutlu hareket sağlar. Kaldırabilir, vinci portal rayı boyunca hareket ettirebilir, ardından vinci ihtiyaç duyduğunuz yere taşıyabilirsiniz.

Kaldırma görev sınıflandırmalarındaki farklılıkları keşfedin>

Gezer Köprülü Vinç Çeşitleri

Sahip olduğunuz vincin türü, vincinizin sizin için ne yapacağını belirler. En yaygın tavan vinci türlerinden bazıları şunlardır:

EN ÇOK ÇALIŞAN VİNÇ

Köprü, tavana monte edilmiş bir çift ray üzerinde hareket ederek ağır yüklerin kaldırılmasına ve taşınmasına izin verir.

VİNÇ ALTINDA

Köprü, iki kirişin alt flanşı boyunca hareket eder. Bazı binaların inşaatı, projeniz için bu tür bir vinç gerektirebilir.

PORTAL VİNÇ

Tek veya çift kiriş, tekerlekli bir çift geniş ayağa takılarak vincin tavana takılmadan çalışmasını sağlar. Bunlar gemi yapımında popüler vinçlerdir.

Tavan Vinci Ve Vinç – Fark Nedir?

Read More

Tam Hizmet Veren Bir Vinç Şirketi Kiralamak İçin 10 Neden

Tam Hizmet Veren Bir Vinç Şirketi Kiralamak İçin 10 Neden. İş sahanızda bir vince ihtiyacınız olduğunda, birkaç seçeneğiniz vardır. Evet, bir makine satın alabilir veya kiralayabilir ve kendiniz çalıştırabilirsiniz, ancak başka bir çözüm var. Bunun yerine, bir vinç kiralamaya ek olarak vasıflı işçilerden oluşan bir ekip sağlayan bir vinç servis şirketi ile çalışın. Tam hizmet veren bir şirket, projeniz için ihtiyacınız olan ekipmanı ve makineleri çalıştıracak bilgili bir ekibi size sağlar.

Tam hizmet veren bir vinç şirketi tutmanız gerekip gerekmediğinden emin değil misiniz? Çalışma sahanız için büyük bir karardır ve çok çeşitli faydalar sağlayacak bir karar. Kararınızı kolay hale getirmenize yardımcı olması için aşağıdaki tam hizmetli bir vinç şirketi kiralamanın en önemli 10 nedenine göz atın.

1. Deneyim

Bir vinç çalıştırmak çok fazla deneyim gerektirir. Vinç operatörleri, belirli bir makine ve genel vinç operasyonları ile ilgili eğitim ve deneyime sahiptir ve bu deneyim, tesisinize başka faydalar sağlar.

Eksiksiz bir vinç şirketi kiralamak yerine, ekibinize kalıcı olarak bir vinç uzmanı getirecek olsaydınız, karşılamanız gereken çok sayıda maliyetiniz olur. Vinç uzmanlarının, ödemeniz gereken ek lisans, yeniden sertifika alma ve eğitime ihtiyacı vardır. Bunun yerine, gerekli sertifikalara ve eğitime sahip eğitimli profesyonellerden oluşan bir şirketle çalışın .

2. Verimlilik

Deneyimli profesyoneller bir iş sahasına verimlilik katar. Vinç operatörleri ne yaptıklarını bildiklerinde, bunu iyi ve verimli bir şekilde yaparlar. Güvenilir bir vinç şirketi kiraladığınızda, projeniz boyunca bu verimliliği elde edeceğinizden emin olabilirsiniz. Bir şantiyede zamanında olmanın ne kadar önemli olduğunu anlayan ve verimli çalışma becerinizi geliştiren bir ekiple çalışacaksınız.

3. Güvenlik

Yine, deneyim başka bir fayda sağlar. Bu durumda, vinç kullanma konusundaki bilgi ve deneyim , iş sahanızı daha güvenli bir yer haline getirir . Güvenilir bir vinç hizmet şirketi, vinç operatörleri ve çalışanları için eğitim içeren politikalara sahip olacaktır. Bu, çalışma sahasındaki herkesin ekipmanı doğru şekilde kullanmasını ve güvende kalmasını sağlar. Daha az bildirilen olay, daha az kaza ve diğer sorunları görebilirsiniz. Bu, ekibinizin güvenilir ve güvenilir görünmesini sağlar.

4. Maliyet ve Zaman Tasarrufu

Ağır makine satın almak pahalıdır. Tam hizmet veren bir vinç şirketi kiraladığınızda, ön satın alma maliyetlerinden kurtulursunuz. Bunun yerine, ekipmanınızın maliyeti bir kiralama maliyetidir. Şirketinizin yalnızca belirli durumlarda vinçlere ihtiyacı varsa, tüm paranızı bir tane satın almaya harcamayın. Kiralama bedeli kiminle çalıştığınıza ve neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak değişirken, vinç kiralamak, satın almaktan daha uygun maliyetli olacaktır.

Tam hizmet veren vinç şirketleri, işçilik ve ekipmanınızı teslim etme lojistiğini de halledebilir. Şantiyeniz de gerektiriyorsa, park etme ve cadde kapatma için gerekli izinleri alabilirler. Bu, iş sahanızda size zaman ve para kazandıracak ve sadece ekibinize ve makinenize odaklanmanız gerekecek.

5. Bakım ve Saklama

Makinelerinize sahip olduğunuzda, her türlü bakım, bakım ve depolamadan siz sorumlusunuz. Bir vinç kiraladığınızda, pahalı denetimler veya bakım için endişelenmenize gerek kalmaz, bu da size bonus olarak daha fazla para kazandırır. Kiraladığınız makinelerin depolanması konusunda da endişelenmenize gerek yok. Tam hizmet veren bir vinç şirketi, iş bittiğinde vinçleri alıp size ödeyip düşünmeniz gereken bir şey daha az verir.

6. Sigorta Sorumluluğu

Ekibinizdeki bir vinç operatörü ile çeşitli sorumlulukları riske atarsınız. Bir hata yaparlarsa veya vinciniz bozulursa, ellerinizde maliyetli sonuçlar doğurabilir. Güvenilir bir vinç şirketi ile, kendi sigortası olan tam hizmetli bir ekiple çalışacaksınız. Meydana gelen herhangi bir hasar veya kazayı karşılayan ve iş sahası yükümlülüklerinizi azaltan tam sigortalı bir şirket bulun.

Güvenilir bir vinç kiralama şirketi de çok az veya hiç rapor edilmiş olay içermemelidir . Bu, yine sorumlulukları azaltan güvenlik ve kaliteli çalışmaya adanmışlığı gösterir.

7. Malzeme Taşımacılığı

İşiniz için doğru vinci alırsanız ve kalifiye bir operatörle çalışırsanız, malzemeleri şantiyenizde taşımak daha verimli olacaktır. Deneyimli bir operatör malzemeleri kolaylıkla kaldırır, istifler, depolar ve taşır ve iş için doğru vinci seçmenize yardımcı olur.

Bir vinç kiralama şirketinden kalifiye bir operatör, malzemeleri verimli ve dikkatli bir şekilde taşıyacaktır. Malzemeleri nasıl taşıdıklarını, yerleşimin yürüyüş yollarını veya ortak alanları nasıl etkileyebileceğini değerlendirecekler. Bir operatör ayrıca elektrik, su ve gaz hatlarında özel dikkat gösterecektir.

8. İşler Arasında Çok Yönlülük

Siz ve ekibiniz ister bir alanda uzmanlaşın, ister çeşitli işleri tamamlayın, tam hizmet veren bir şirketten vinç kiralayın. Çeşitli iş siteleri için çok yönlülük elde edersiniz ve daha önce yapamadığınız projeleri üstlenmenize izin verirsiniz. Özel ekipman ve hizmetlere erişiminiz sayesinde küçükten büyük şantiyeye, zorlu işlerden daha basit olanlara kadar her şey üzerinde çalışın. Bir operatörle vinç almak için tam hizmet veren bir şirketle çalışmak, her türden satın almak zorunda kalmadan çeşitli makinelere erişmenizi sağlar.

9. Ekibinizi Genişletmek

Tam hizmet veren bir vinç şirketi kiraladığınızda, ekibinizin yeteneklerini artırırsınız. Yeni geçici ekip üyelerinizle çeşitli işleri üstlenebilir ve farklı görevlerin üstesinden gelebilirsiniz. Güvenilir bir şirketle, ekibinizi genişlettiğiniz profesyoneller sitenize bilgi, deneyim, güvenlik, verimlilik ve diğer yararlı nitelikleri getirecektir.

10. 7/24 Acil Servis

Haftanın her günü, günün her saati müsait olan bir vinç kiralama şirketi bulun. İhtiyaç duyduğunuzda acil servis ve sorularınıza hızlı yanıtlar alacaksınız. Hızlı yanıt, projenizin ihtiyaçlarını verimli bir şekilde karşılayabileceğiniz ve daha hızlı bir devir süresine sahip olabileceğiniz anlamına gelir.

Read More

Sıcaklık Vincinizi Nasıl Etkiler?

Sıcaklık Vincinizi Nasıl Etkiler? Dış ortamlarda kullanılmak üzere vinç veya kaldırma ekipmanı seçerken, aşırı sıcaklıklara ve çeşitli hava koşullarına dayanabilecek yüksek kaliteli, güvenilir çözümler seçmek önemlidir. Makineler en zorlu dış mekan koşullarına bile dayanabildiğinde, kullanıcılar tüm proje boyunca güvenilir bir şekilde çalışacağından emin olabilirler.

Dış Mekan Vinç Uygulamaları İçin Uygun Ekipman Seçimi

Ne zaman vinçleri seçilmesi dış mekan uygulamaları için, vinç ekipmanları ve parçaları, aşağıdaki özellikler ve parçalar sert koşullarda optimum güvenilirlik ve dayanıklılığı sağlamak için tavsiye edilir.

 • Özel yalıtımlı, mantar korumalı ve sızdırmaz yataklara sahip ağır hizmet motorları
 • Motor şerit ısıtıcılar, paslanmaz çelik havalandırma tapaları ve korozyona dayanıklı donanım
 • Kapalı motor disk frenleri, minimum IP55 sınıfı
 • Isıtıcılı NEMA 4X paslanmaz çelik elektrik muhafazaları
 • Isıtıcılar için hat voltaj transformatörü
 • NEMA 4 dereceli limit anahtarları
 • Eldeki uygulamanın doğasında bulunan aşırı sıcaklıklara dayalı uygun yağlayıcı seçimi
 • Sızdırmaz kablo rakorları
 • Korozyon direnci için paslanmaz çelik kaldırma tel halatı
 • Aşağıdaki araba çerçevesi için üç parçalı boyama sistemi:
  • Yüzey hazırlığı: SSPC SP10, beyaza yakın metal kumlama
  • İlk kat: İnorganik çinko astar (2-3 mil)
  • İkinci kat: Epoksi ara kat (4-6 mil)
  • Son kat: Poliüretan son kat (3-5 mil)

Dış mekan servis uygulamaları ile uğraşırken iletken sistemleri de dikkate alınmalı ve UV’ye dayanıklı kapaklar ve korozyona dayanıklı donanım kullanılmalıdır. Ayrıca, vinç operasyonlarının tipik olarak rüzgar hızları 35 mph’yi aştığında kısaltılması gerektiğini unutmayın.

Yukarıdaki özelliklerin bir araya getirilmesi, çok daha dayanıklı bir malzeme taşıma sistemi sağlayacaktır. Belirli bir dış mekan uygulaması için bir vinç, vinç veya bileşene karar verirken, nihai bir karar vermeden önce her bir ekipman parçasını dikkatlice değerlendirmek zorunludur; aksi takdirde operasyonlar, işçiler ve çevredeki çevre tehlikededir. Uygun olmayan bileşenlerle çalışmak, ekipman hasarı, çalışanların yaralanması ve üretkenlik kaybı riskini büyük ölçüde artırır. Bu sorunlar hem zaman hem de para açısından önemli maliyetlere yol açabilir ve bir şirketin itibarına ciddi şekilde zarar verebilir.

Soğuk Sıcaklıklarda Çalışan Vinçler için ASME Standartları

Aşırı soğuk sıcaklıkların malzeme taşıma ekipmanı üzerindeki etkisini de dikkate almak önemlidir. Farklı vinç seçeneklerini tartarken, uygun kaldırma işlemi için Amerikan Makine Mühendisleri Derneği’nin (ASME) sıcaklık standartlarını karşılayan ekipmanı seçmeyi düşünün. Bu standartlar, optimum ekipman çalışması için bir sıcaklık aralığı sağlar ve endüstri profesyonellerini kendi özel işleri için en iyi çözümlere yönlendirmede çok yararlı olabilir. Aşağıda, dış mekan vinç uygulamaları için ilgili üç ASME standardı bulunmaktadır.

 • ASME HST-2-1999 Manuel Olarak Çalıştırılan Zincirli Vinçler için Performans Standardı – Bu standardın kapsamına giren vinçler ve arabalar, 0 ° F ila 130 ° F arasındaki ortam sıcaklıklarında endüstriyel kullanım için tasarlanmıştır.
 • ASME HST-1-1999 Elektrikli Zincirli Vinçler için Performans Standardı – Vinç ekipmanı, 0 ° F ile 104 ° F arasındaki ortam sıcaklıklarında çalışmak üzere tasarlanmıştır.
 • ASME B30.20 Kanca Kaldırma Cihazlarının Altında – Çalışma sıcaklığı 24 ° F ila 150 ° F aralığının dışındaysa ek hususların dikkate alınması gerekir.

Soğuk Sıcaklıkların Çelik Üzerindeki Etkisi

Soğuk hava sıcaklıklarının çelik üzerinde ciddi bir etkisi olabilir ve bu da malzeme elleçleme vinçlerinin çalışma kapasitesini etkileyebilir. Aşırı soğuğa maruz kaldığında, koşullar soğudukça ve süneklikten kırılganlığa geçiş sıcaklığına (DBTT) ulaştıkça çeliğin yapısı süneklikten kırılganlığa geçerek önemli ölçüde kayabilir. Yapıdaki bu değişiklik, vinçler ve kaldırma ekipmanı üzerinde, performanslarını büyük ölçüde etkileyen yıkıcı, öngörülemeyen bir etkiye sahip olabilir. Soğuk havanın neden olduğu işlevsellik arızası rastgele ortaya çıkabildiği gibi, çatlaklar ve sıyrıklar gibi diğer stres faktörlerinin de bir yan etkisi olabilir.

Sıcaklığın malzeme taşıma ekipmanı ve düzgün çalışma yeteneği üzerinde çok ciddi etkileri olabileceğinden, yalnızca aşırı sıcaklıklara dayanabilen değil aynı zamanda en katı endüstri standartlarına da uyan makinelerin seçilmesi önemlidir. Aslında, soğuk sıcaklık uygulamalarında ASME, vincinizin kapasitesini düşürmenizi veya daha düşük sıcaklıklarda çalışmaya daha uygun çelik kullanmanızı önerir.

Sıcaklık Vincinizi Nasıl Etkiler?

Read More

6 Gezer Vinç Sınıfı: Bilmeniz Gerekenler

6 Gezer Vinç Sınıfı: Bilmeniz Gerekenler. Hemen hemen her endüstri, tavan vinçleri ve vinçleri kullanır. Herhangi bir kullanıma uygun çok çeşitli baş üstü kaldırma ekipmanı vardır, bu nedenle özel uygulamanız için doğru ekipmanı nasıl seçebilirsiniz? Vinç seçimi, işçilerin güvenliği kadar bakım ve muayene gereksinimleri için de çok önemli olduğundan , Amerika Vinç Üreticileri Birliği (CMAA) , seçim yapmayı kolaylaştırmak için vinç servis sınıflandırmaları oluşturmuştur.

Vinç ve Vinç Sınıflandırmaları

Sınıf A – Seyrek veya Beklemede

Bu vinçler, düşük hızlarda hassas kullanım için en iyisidir. Santraller, kamu hizmetleri, türbin odaları, motor odaları ve trafo istasyonları için iyi seçimlerdir.

Sınıf B – Hafif Hizmet

Bu sınıf, hafif hizmet gereksinimleri ve düşük hız gereksinimleri olan ortamlar için idealdir. Saatte iki ila beş asansörü kaldırabilirler ve onarım atölyeleri, hafif montaj işlemleri, servis binaları ve hafif depolar için iyi çalışırlar.

C Sınıfı – Orta Düzey Hizmet

Bu vinçler, makine atölyelerinde, kağıt değirmeni makine odalarında ve orta düzeyde servis gereksinimleri olan diğer bu tür ortamlarda kullanılmak üzere üretilmiştir. Nominal kapasitenin% 50’sini aşan yükleri kaldırabilir ve nominal kapasitede asansörlerin% 50’sinden fazlasını yapmadan saatte beş ila on kaldırma gerçekleştirebilirler.

D Sınıfı – Ağır Hizmet

Bu vinçler, ağır makine atölyelerinde, dökümhanelerde, fabrikalarda, çelik depolarda, konteyner sahalarında, kereste fabrikalarında vb. Ve ağır hizmet üretiminin gerekli olduğu standart hizmet kova ve mıknatıs operasyonlarında kullanılabilir. Saatte 10 ila 20 asansörün ortalama 15 feet olduğu bu hizmet türünde, asansörlerin nominal kapasitedeki yüzde 65’inden fazlasını değil.

E Sınıfı – Ağır Hizmet

Bu vinçler, kullanım ömrü boyunca nominal kapasiteye yaklaşan yükleri taşıma kapasitesine sahiptir. Uygulamalar hurda sahaları, çimento değirmenleri, kereste fabrikaları, gübre fabrikaları, konteyner elleçleme vb. İçin mıknatıs, kova, mıknatıs / kepçe kombinasyonlu vinçleri ve nominal kapasitede veya buna yakın saatte yirmi veya daha fazla kaldırma içerebilir.

F Sınıfı – Sürekli Ağır Hizmet

Bu vinçler, kullanım ömrü boyunca ağır hizmet koşullarında sürekli olarak nominal kapasiteye yaklaşan yükleri taşıyabilmelidir. Uygulamalar, toplam üretim tesisini etkileyen kritik iş görevlerini gerçekleştirmek için gerekli olan özel tasarlanmış özel vinçleri içerebilir. Bu vinçler, bakım kolaylığı özelliklerine özel dikkat göstererek en yüksek güvenilirliği sağlamalıdır.

Vinç Seçim Kriterleri

Öyleyse, özel üretim ihtiyaçlarınıza ve ortamınıza en uygun vinç sınıfı hangisidir? Doğru tavan vincini seçerken aşağıdaki önemli kriterleri inceleyin:

Hız – Saat başına asansör olarak ölçüldüğünde, vincin malzemeleri ve ekipmanı ne kadar hızlı hareket ettirebildiğini gösterir.

Servis – Vincin kullanım sıklığı.

Mesafe – Bir vincin kaldırılan malzemeleri hareket ettirmesi için ihtiyaç duyduğu mesafe.

Anma Kapasitesi – Taşınan malzemelerin ortalama anma yükü, anma kapasitesini belirler.

Bakım Gereksinimleri – Vincin ne sıklıkla bakıma ihtiyacı olduğu.

Servis Koşulları – Bir vincin çalışacağı ortam ve servis için erişimi önemli faktörlerdir.

Ürünlerimizin Gücü

American Crane & Equipment Corporation’da vinçlerimiz CMAA Spesifikasyonları 70 veya 74’e göre üretilmektedir. ASME, NUM-1 ve NOG-1 gereksinimlerini karşılayan vinçler de tedarik edebiliriz.

 • Ürünlerimiz, her müşterinin özel ihtiyacını karşılayacak şekilde özenle üretilmektedir.
 • Ekipmanımız, güvenliğin tehlikeye atılamayacağı kritik ortamlarda kullanılabilir.
 • Ürünlerimizi müşteri beklentilerini karşılayacak ve aşacak şekilde yapıyoruz.
 • Ekipmanımız kalite, güvenilirlik ve gelişmiş güvenlik göz önünde bulundurularak üretilmiştir.
 • Aynı gün gönderilebilecek geniş bir parça ve bileşen envanterimiz var.
Read More

En Büyük 3 Vinç Tehlikesi ve Bunlardan Nasıl Kaçınılır

En Büyük 3 Vinç Tehlikesi ve Bunlardan Nasıl Kaçınılır, İmalat ve inşaat endüstrilerinde, tavan vinçleri geniş bir uygulama yelpazesi için gerekli malzemeleri kaldırır ve taşır. Doğru kurulup kullanıldığında, bu sistemler daha güvenli, daha verimli operasyonları kolaylaştırır. Ancak, yanlış kurulum ve kullanım, can ve uzuvda ciddi yaralanmalara neden olan kazalara neden olabilir. Bu olayları önlemenin anahtarı kaynaklarını tanımaktır, böylece endüstri profesyonelleri bunlardan nasıl kaçınılacağını daha iyi anlayabilir.

Aşağıdaki blog yazısı, vinç kurulumu ve kullanımıyla ilgili dört ana tehlikeyi ve bunlardan kaçınmak için önerilen güvenlik prosedürlerini özetlemektedir.

Yaygın Vinç Tehlikeleri

Tavan vinci kazalarının çoğu, dört ana nedenden birinden kaynaklanır:

1. Aşırı Yük

OSHA, tüm vinç kazalarının ve arızalarının% 80’inin vincin nominal kapasitesinin aşılmasından kaynaklandığını tahmin ediyor. Aşırı yükleme, vinçte önemli hasara neden olabilir, yapısal bütünlüğünü azaltır ve genellikle tam bir arızaya yol açar. Bunlar meydana geldiğinde, vinç operatörleri ve yakındaki personel düşen veya arızalı parçalar nedeniyle yaralanabilir.

Aşırı yükleme birkaç farklı şekilde meydana gelebilir:

 • Vincin kapasitesinden daha ağır bir yükün taşınması
 • Bir yükü sallama, sürükleme veya aniden düşürme
 • Bir boma yandan yükleme (Yükün ağırlık merkezi doğrudan vincin altında olmadığında.)

Vinç operatörleri için, aşırı yüklenmenin bu önde gelen nedenlerini ve bunlardan nasıl kaçınılacağını anlamak kapsamlı eğitim gerektirir. Tipik bir eğitim rejimi, çeşitli koşullar ve çalışma koşulları için yük taşıma ve kaldırma kapasitelerinin ilkeleri hakkında bilgi vermeyi içerebilir.

2. Düşen Malzemeler

İşyerinde veya bir şantiyede, düşen malzemeler önemli yaralanmalara veya ölümlere neden olabilir. Bu olaylar, aşağıdakiler gibi birçok nedenden dolayı meydana gelebilir:

 • Görme bozukluğu
 • Uygun olmayan veya yetersiz malzeme donanımı
 • Mekanik arıza
 • Malzemelerin yanlış zamanlanmış hareketi
 • Operatör yetersizliği

Düşen malzemelerin tümü olmasa da çoğu, iyi eğitimli ve kalifiye vinç operatörleri istihdam edilerek kolaylaştırılan vincin dikkatli çalışmasıyla önlenebilir.

3. Yetersiz Denetim ve Bakım

Operasyonlarda kullanım yoluyla, rulman ekipmanının yüklenmesi, performansı etkileyebilecek hasarlarla karşılaşır. Bu hasar yıpranmış halatlar, elektrik kabloları ve yapısal bileşenler şeklinde olabilir. Bu sistemler ağır malzemelerin kaldırılmasında ve taşınmasında kritik bir rol oynadığından, çalışanların yaralanmalarını ve ölümlerini önlemek için düzenli denetim yoluyla bunların düzgün çalışır durumda olmalarını sağlamak çok önemlidir.

Amerika Vinç İmalatçıları Birliği (CMAA) tarafından belirtildiği gibi, vinç denetçileri aşağıdakilere sahip olmalıdır:

 • Vinçleri ve kaldırma ekipmanlarını inceleme, bakım, onarım ve test etme konusunda en az 2.000 saatlik deneyim
 • Güvenlik ve tasarım standartları bilgisi; federal, eyalet ve yerel yasalar; ve güvenli çalışma uygulamaları
 • Uygun raporlama ve dokümantasyon protokollerinin anlaşılması

Bazıları bir vinç denetçisi, bazıları da işletme personeli tarafından gerçekleştirilen dört tür denetim vardır:

 • İlk Muayene:  OSHA 1910.179 , tüm yeni ve değiştirilmiş vinçler için bir ilk muayene gerektirir.
 • Vardiya Öncesi Muayene:  Yeni bir vardiya başladığında olduğu gibi, vinç işletim ekibinde her değişiklik olduğunda bir muayene yapılması tavsiye edilir.
 • Sık Denetim:  Bunlar, sertifikalı denetçiler tarafından yapılır. Bu denetimlerin sıklığı vincin tipi, boyutu ve kapasitesine göre değişir.
 • Periyodik Muayene:  Bunlar, vincin her parçasını kapsayan ayrıntılı görsel muayeneler ve operasyonel kontrollerdir.

En Büyük 3 Vinç Tehlikesi ve Bunlardan Nasıl Kaçınılır

Read More
 • 1
 • 2