6 Gezer Vinç Sınıfı: Bilmeniz Gerekenler. Hemen hemen her endüstri, tavan vinçlerini ve kaldırma tertibatlarını kullanır. Herhangi bir kullanıma uygun çok çeşitli baş üstü kaldırma ekipmanı vardır, bu nedenle özel uygulamanız için doğru ekipmanı nasıl seçebilirsiniz? Vinç seçimi, işçi güvenliği ve bakım ve muayene gereksinimleri için çok önemli olduğundan , Kaya Vinç , seçim yapmayı kolaylaştırmak için vinç servis sınıflandırmaları oluşturmuştur.

Vinç ve Vinç Sınıflandırmaları

Sınıf A – Seyrek veya Beklemede

Bu vinçler, düşük hızlarda hassas kullanım için en iyisidir. Santraller, kamu hizmetleri, türbin odaları, motor odaları ve trafo istasyonları için iyi seçimlerdir.

Sınıf B – Hafif Hizmet

Bu sınıf, hafif hizmet gereksinimleri ve düşük hız gereksinimleri olan ortamlar için idealdir. Saatte iki ila beş asansörü kaldırabilirler ve onarım atölyeleri, hafif montaj işlemleri, servis binaları ve hafif depolar için iyi çalışırlar.

Sınıf C – Orta Düzey Hizmet

Bu vinçler, makine atölyelerinde, kağıt değirmeni makine odalarında ve orta düzeyde servis gereksinimleri olan diğer bu tür ortamlarda kullanılmak üzere üretilmiştir. Nominal kapasitenin ortalama% 50’si olan yükleri kaldırabilirler ve nominal kapasitede asansörlerin% 50’sinden fazlasını yapmadan saatte beş ila on kaldırma gerçekleştirebilirler.

D Sınıfı – Ağır Hizmet

Bu vinçler, ağır makine atölyelerinde, dökümhanelerde, fabrikalarda, çelik depolarda, konteyner sahalarında, kereste fabrikalarında vb. Ve ağır hizmet üretiminin gerekli olduğu standart hizmet kova ve mıknatıs işlemlerinde kullanılabilir. Saatte 10 ila 20 asansörün ortalama 15 fit olduğu bu tür bir hizmette, asansörlerin nominal kapasitedeki yüzde 65’ini geçmez.

E Sınıfı – Ağır Hizmet

Bu vinçler, kullanım ömrü boyunca nominal kapasiteye yaklaşan yükleri taşıma kapasitesine sahiptir. Uygulamalar hurda sahaları, çimento değirmenleri, kereste fabrikaları, gübre fabrikaları, konteyner elleçleme vb. İçin mıknatıs, kova, mıknatıs / kepçe kombinasyonlu vinçleri ve nominal kapasitede veya buna yakın saatte yirmi veya daha fazla kaldırma içerebilir.

F Sınıfı – Sürekli Ağır Hizmet

Bu vinçler, kullanım ömrü boyunca ağır hizmet koşullarında sürekli olarak nominal kapasiteye yaklaşan yükleri taşıyabilmelidir. Uygulamalar, toplam üretim tesisini etkileyen kritik iş görevlerini gerçekleştirmek için gerekli olan özel tasarlanmış özel vinçleri içerebilir. Bu vinçler, bakım kolaylığı özelliklerine özel dikkat göstererek en yüksek güvenilirliği sağlamalıdır.

Vinç Seçim Kriterleri

Öyleyse, özel üretim ihtiyaçlarınıza ve ortamınıza en uygun vinç sınıfı hangisidir? Doğru tavan vincini seçerken aşağıdaki önemli kriterleri inceleyin:

Hız – Saat başına asansör olarak ölçüldüğünde, vincin malzemeleri ve ekipmanı ne kadar hızlı hareket ettirebildiğini gösterir.

Servis – Vincin kullanım sıklığı.

Mesafe – Bir vincin kaldırılan malzemeleri hareket ettirmesi için ihtiyaç duyduğu mesafe.

Anma Kapasitesi – Taşınan malzemelerin ortalama anma yükü, anma kapasitesini belirler.

Bakım Gereksinimleri – Vincin ne sıklıkla bakıma ihtiyacı olduğu.

Servis Koşulları – Bir vincin çalışacağı ortam ve servis için erişimi önemli faktörlerdir.

Ürünlerimizin Gücü

American Crane & Equipment Corporation’da vinçlerimiz CMAA Spesifikasyonları 70 veya 74’e göre üretilmektedir. ASME, NUM-1 ve NOG-1 gereksinimlerini karşılayan vinçler de tedarik edebiliriz.

  • Ürünlerimiz, her müşterinin özel ihtiyacını karşılayacak şekilde özenle üretilmektedir.
  • Ekipmanımız, güvenliğin tehlikeye atılamayacağı kritik ortamlarda kullanılabilir.
  • Ürünlerimizi müşteri beklentilerini karşılayacak ve aşacak şekilde yapıyoruz.
  • Ekipmanımız kalite, güvenilirlik ve gelişmiş güvenlik göz önünde bulundurularak üretilmiştir.
  • Aynı gün gönderilebilecek geniş bir parça ve bileşen envanterimiz var.